Конспект заняття у середній групі «Види транспорту» план-конспект заняття з навколишнього світу (середня група) на тему. Повітряний транспорт план-конспект заняття (навколишній світ, середня група) на тему Конспект види транспорту в середній групі

Вік дітей:середня група.

Місце проведення:Група.

Мета заняття: Продовжувати знайомити дітей із виникненням різних видів транспорту

Програмний зміст:Закріпити знання про професію водія, необхідність дотримання правил дорожнього руху.

Вправляти в умінні класифікувати транспорт за видами.

Закріпити вміння працювати з папером та клеєм, створювати з елементів цілісну композицію.

Розвивати допитливість, мислення, фонетичний слух, дрібну моторику, мовлення.

Виховувати повагу до професії водія.

Словникова робота:

Активізація словника:розвивати мову дітей словами-назвами транспортних засобів, професій людей, які керують цими транспортними засобами.

Збагачення словника:шофер, водій, пасажир, повітряна куля, двигун, паровоз, планер, наземний транспорт, повітряний транспорт, водний транспорт.

Обладнання:картинки із зображенням різноманітних транспортних засобів, дороги, морського причалу, залізниці, аеродрому чи неба з хмарами, серветки-вітрила для дихальної гімнастики, обладнання для аплікації.

Попередня робота:Спостереження за транспортом.

Розгляд предметних та сюжетних картинок на тему «Транспорт».

Розфарбовування картинок-розмальовок із зображенням транспортних засобів.

Розмова, дидактична гра чи заняття правил дорожнього руху.

Хід заняття:У мене ростуть роки,

Буде й сімнадцять.


Де мені працювати тоді,

Чим займатися?

Людина вигадала безліч різних і цікавих професій. Кожен із вас, коли трохи підросте, вибере, чим йому займатися та на якій професії зупинити свій вибір.

Ми ж з вами сьогодні поговоримо про людей, які допомагають нам дістатися з одного місця до іншого, чиє завдання перевозити людей та вантажі на різні відстані.

Загадка:Всі дороги мені знайомі,

Я в кабіні наче вдома.

Мені блимає світлофор,

Знає він, що я – … (Відповіді дітей).

Так, це шофери. Шофер або, як його ще називають, водій. Як ви думаєте, які якості має мати хороший шофер або водій? Що він має знати та вміти? (Відповіді дітей).

(Вихованець виправляє дітей і робить акцент на таких якостях як відповідальність, уважність, сумлінність, дисциплінованість, працьовитість, ввічливість).

Але найголовніше – шофер має дуже добре знати правила дорожнього руху, адже від цього залежить безпека і пасажирів, і пішоходів на дорогах. Знати правила дорожнього руху мають не лише шофери, а й пішоходи, і не лише знати, а завжди виконувати вимоги цих правил. Це дуже важливо!

Читання вірша «Шофери»

Читає дитина: Шурхіт дорогами

Веселі шини

Поспішають дорогами

Машини, машини...

А в кузові – важливі,

Термінові вантажі:

Цегла та залізо,

Дрова та кавуни.

Робота водіїв

Важка та складна

Але як вона людям

Всюди потрібна. Курбан Чолієв

Розповідь про види транспорту.

Давайте дізнаємося, у якій послідовності виникали види транспорту.

Спочатку людина пересувалася самостійно і всі вантажі носила на собі. Як ви думаєте, чи легко носити на собі тяжкість? Це було дуже тяжко. Але тут на допомогу людині прийшли… Так, свійські тварини. Коні, ослики, а в спекотних країнах і слони, верблюди. Людина отримала можливість подорожувати та перевозити невеликі вантажі.

Потім людина винайшла човен і вітрило, стала будувати кораблі з дерева і використати силу вітру, що надуває вітрила, він отримав можливість плавати річками, морями, а потім і океанами. Це відкрило перед людьми далекі та загадкові землі.

Дихальна гімнастика «Вітер надує вітрила»

Дітям пропонується подути на серветку – вітер надує вітрила. Запропонувати спробувати різну силу вітру – дихання.

Дуже багато років домашні тварини та вітер вірно служили людині. Але потреби людей постійно зростали і вже ніякі коні було неможливо підняти ті тяжкості, які треба було перенести людям далекі відстані. І тут людина зрозуміла, що потрібно самому винаходити транспортні засоби. Так з'явилися й інші види транспорту, першою з яких була… повітряна куля.

Повітряна куля могла підняти людину або корисний вантаж і перенести на велику відстань. На жаль, керувати повітряною кулею було майже неможливо – вона летіла тільки туди, куди її ніс вітер. Тому людям довелося винаходити далі. Через деякий час людина винайшла двигун – серце будь-якої машини. Перші двигуни працювали на вугіллі та дровах, дуже коптили та димили, але вони допомогли винахідникам побудувати перший поїзд – паровоз.


Паровоз міг перевезти дуже великі тяжкості та людей на далекі відстані та виявився дуже корисним. Але виявилося, що рейки, якими пересувалися поїзди, можна прокласти не скрізь. Як же бути? І тут винахідники поставили паровоз на колеса та прибрали рейки – вийшов перший автомобіль.

З того часу види транспорту постійно вдосконалювалися. Після появи бензинового двигуна машини стали швидше та потужнішими. Цей двигун виявився дуже корисним не тільки для машин – поставивши такий потужний двигун на планер, людина побудувала перший літак.

А вже потім з'явилися ракети, підводні човни, метро та ще багато інших видів транспорту.

Дидактична гра"Всі професії важливі"

Вихователь пропонує дітям розглянути види транспорту та спробувати згадати, хто яким видом транспорту керує. Бажано стимулювати дітей на відповіді у розгорнутій формі з використанням епітетів (літак – відважний льотчик, корабель – сміливий капітан, тощо). Пропонуються такі види транспорту: автомобіль, літак, корабель, ракета, велосипед, мотоцикл, поїзд.

Вихователь показує дітям всі переглянуті картинки.

Як можна назвати одним словом усе, що зображено на цих картинках?

(Відповіді дітей).

Правильно транспорт. Є різні види транспорту – одні літають у небі (повітряний), інші – їздять дорогами (наземний), треті – плавають морями та океанами (водний).

Що ж, ми сьогодні познайомилися з різними видами транспорту. З автомобілями, поїздами та кораблями ви вже добре знайомі, а згодом ви познайомитеся і з іншими транспортними засобами. Але ви на все життя повинні запам'ятати, що потрібно бути обережними на будь-яких дорогах і в будь-якому виді транспорту і дотримуватися правил дорожнього руху.

Дидактична гра"Їде, пливе, летить"

Діти обирають собі картинку із зображенням якогось транспортного засобу та мають віднести його туди, де зображено місце, яке відповідає саме цьому виду транспорту (дорога, морський причал, залізниця, аеродром чи небо з хмарами).

Аплікація «Кораблик»

Діти проходять до столів. Показ вихователя робити кораблик з вітрилами. На білий картонний лист намазати клей на нижній край. Потім посипати манку, забарвлену у синій колір – це море. Прямокутник з кольорового паперу зігнути навпіл, відрізати навкруги кут. Розгорнути – вийшов корпус кораблика. Потім заздалегідь прокресленою вертикальною лінією намазати клеєм і прикласти трикутник із серветки. Це вітрило. Приклеїти його на аркуш. Оформити роботу різнокольоровими зім'ятими серветками (сонце, хмари тощо).

Підсумок заняття.Готові роботи розташувати на стенді, зробити виставку для батьків та вихователів.

Тривалість заняття 20-25 хвилин.

Завдання:

1. розвивати вміння класифікувати види транспортуза місцем його пересування – наземний, повітряний, водяний; вміння міркувати, робити висновки.

2. вправляти в навичці знаходити ознаки відмінності та подібності вантажного та пасажирського транспорту.

3. закріплювати в активному словнику слова: транспорт легковий, вантажний, пасажирський, наземний, водяний, повітряний.

4. розширювати світогляд дітей, виховувати спостережливість.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект заняття у середній групі.

Тема: «Види транспорту»

Завдання:
1. розвивати вміння класифікувати види транспорту за місцем його пересування – наземний, повітряний, водяний; вміння міркувати, робити висновки.
2. вправляти в навичці знаходити ознаки відмінності та подібності вантажного та пасажирського транспорту.
3. закріплювати в активному словнику слова: транспорт легковий, вантажний, пасажирський, наземний, водяний, повітряний.
4. розширювати світогляд дітей, виховувати спостережливість.

Хід:
1. Вихователь: Хлопці, сьогодні я прийшла на роботу, а у нас на столі лежить лист. Цікаво, від кого воно може бути? (Читає): Вулиця Леніна, 22, дитячий садок «Попелюшка», дітям групи «Казка». Звідки: село Простоквашине. (Читає):

«Здрастуйте, хлопці! Пише вам листоноша Пєчкін. Шарик і Матроскін почали будувати новий будинок і попросили мене доставити їм усі необхідні матеріали поштою. Привезти велосипедом мені не вдалося. Дядя Федір каже, що є якісь транспортні засоби, які літають повітрям, їздять землею і плавають річками. А я живу в Простоквашині, нікуди не їжджу і не знаю про транспорт нічого. Розкажіть мені про це, допоможіть розібратися – який буває транспорт і для чого він призначений. Чекаю відповіді. Пєчкін».

2.- Хлопці, ви готові допомогти листоноші Печкіну. А хіба можна велосипедами перевозити вантажі? А чим можна перевезти? (На машині) А як називаються машини для перевезення вантажів? (Вантажні)
Педагог демонструє дітям два автомобілі та просить назвати, який із них вантажний. Показує на інший автомобіль – а це який? (Легковий) Для чого він служить? (Для перевезення людей). Як називають людей, яких перевозять у транспорті (пасажири).

3. Давайте подивимося – чим схожі та чим відрізняються машини:
- у вантажного колеса більше, ніж у легкової машини;
- у вантажний перевозять вантажі – пісок, будівельні матеріали, колоди…), а легковий – людей;
- у вантажної є кузов та кабіна, у легкової є салон для пасажирів;
- хто керує транспортним засобом? (Шофер);
- Назвіть місце пересування цього транспорту? (по землі);
- якою машиною Печкін пощастить вантажі? (На вантажний).

4. У листоноші Печкіна в дорозі зламалася машина. Та так сильно, прямо частинами розсипалася. Давайте допоможемо Печкіну скласти машину з частин і назвемо з яких частин складається вантажівка.
5. Педагог садить дітей перед магнітною дошкою.
- Хлопці, скажіть, а що таке транспорт? (Це кошти, які служать для перевезення людей та вантажів). Хлопці, ми з вами розглянули легкову та вантажну машини. Вони переміщаються землею, отже, такий транспорт називається... наземний.
- А якщо Печкіну шляхом прямування зустрінуться річка чи море, який вид транспорту допоможе йому в дорозі? (Педагог виставляє водні види транспорту, діти називають) Все, що переміщається по воді - називається водними видами транспорту.
- А якщо Печкіну зустрінуться високі гори, що тоді робити? (Тоді він буде пересуватися на іншому виді транспорту, який називається повітряним).
Щоб було зрозуміліше, пропоную гру «Види транспорту»

Для цієї гри ви об'єднаєтесь у три групи та виконайте завдання:
На столі розкладено картинки з різними видами транспорту.
6. 1 група обирає лише ті картинки, які відносяться до наземного транспорту та ставить їх на проїжджу частину.
2 група вибирає картинки водного виду транспорту та викладає на воді.
3 група обирає повітряний вид транспорту та прикріплює на небі.
Діти класифікують картинки за групами, педагог запитує:
- Хлопці, скажіть, на чому зможе Печкін привезти до Простоквашиного будівельні матеріали? (На вантажівці, самоскиді).
7. Фізмінутка
Налили бензину, сіли на машину,
На машині їхали, до річки доїхали.
Стоп. Розворот. На річці пароплав.
Пароплав не щастить, треба сісти в літак.
Літак летить, у ньому мотор гуде: у-у-у. Руки убік, у політ відправляємо літак.

Праве крило вперед, ліве крило вперед,

Один два три чотири. От летить наш літак.
- Відпочили? А тепер сідайте. Ми маємо ще цікаву гру «Четвертий зайвий».

А зараз, давайте зберемо всю інформацію для Печкіна в один лист

На дошці я виставлятиму різні види транспорту, а ви уважно подивіться і скажіть, який транспорт був зайвий.
Вчитель ІЗО: Хлопці, давайте зберемо всю інформацію для Печкіна в один лист, а на якому транспорті ми його відправимо, ви зараз дізнаєтеся.

Вітер морем гуляє

І кораблик підганяє,

Він біжить собі у хвилях на роздутих вітрилах.

Про що цей вірш? Правильно, про кораблик. Подивіться, що має. Діти розглядають модель вітрильника. Зазначають, що він має корми, вітрила. Вам сподобався вітрильник. Як пересувається вітрильник? Я пропоную зробити вітрильник тільки маленький, такий як у мене на зразку. Чи згодні?

Показ способу виготовлення вітрильника.

На білий картонний лист намажемо клей на нижній край. (На листі проведена хвиляста лінія, що зображує край моря) Потім беремо серветку синього кольору, відриваємо шматочок, зминаємо і приклеюємо. Як називається частина вітрильника, яку ми приклеїли (корпус)

Що ще нам лишилося зробити? Правильно вітрила, Подивіться на свої тарілочки. Що ви побачили? Трикутники. Якого кольору-жовтого. Це у нас будуть вітрила. Що Вітя ти приклеїв? Подивіться, на вітрильниках розвиваються різнокольорові прапорці, давайте й ми прикрасимо свої вітрильники. Листоноші Печкіну сподобаються наші вітрильники. Хлопці, а щоб картина вийшла завершеною, ви можете наклеїти сонечко, хмари із серветок. Ну що капітани, вирушаємо у плавання. Беремо з собою листа для Печкіна і пливемо на вітрильнику. Попливли.

Підсумок заняття:
- Хлопці, вам сподобалося збирати інформацію про транспорт. Скажіть, а що ми називаємо транспортом? (це все, на чому можна перевозити вантажі і людей землею, водою і повітрям). А як транспорт розрізняють за місцем пересування: наземний, повітряний, водяний.

Молодці! Ви чудово впоралися із завданнями. Отримуйте сюрприз від Печкіна.


Муніципальний автономний дошкільний загальноосвітній заклад

«Дитячий садок № 8».

Проект "Такий різний транспорт".

Діти середнього віку.

Вихователь Ширінкіна О.Б.

січень 2016 р.

« Такий різний транспорт ».

Тип проекту - пізнавально-ігровий-творчий.

Учасники: освітяни, діти середньої групи, батьки.

Керівники проекту: Ширінкіна О.Б.

Термін реалізації: з 18.01.16 до 22.01.16.

Актуальність проекту :

Тема «Транспорт» цікава дітям, тому що все наше життя пов'язане з транспортом, різними видами машин. При вивченні цієї теми діти не тільки закріплять знання про транспорт, дізнаються про нове, познайомляться зі спеціальними видами транспорту, дізнаються про їхнє призначення, запам'ятають номери спеціальних служб. Також діти дізнаються про правила безпечної поведінки у транспорті.

Ціль:

Розширювати уявлення дітей про види транспорту як про засоби пересування.

Завдання:

1. Познайомити з різними видами транспорту, уточнити та розширити уявлення про основні види (автомобіль, автобус, поїзд, літак, корабель).

2. Розширювати знання дітей щодо професії «водій»: пілот, машиніст, тракторист.

3. Вчити порівнювати види транспорту між собою (вантажна машина та легкова, літак та вертоліт).

4. Продовжувати вчити відгадувати загадки, складати свої.

5.Формувати вміння отримувати інформацію з різних джерел.

6. Розвивати творчу уяву, вміння орієнтуватися у просторі.

7. Вчити конструювати з допомогою схеми.

Продукт проектної діяльності :

    Створення наочного посібника «Літаємо, плаваємо, їздимо».

    Оформлення макету проїзної частини.

    Створення виставки "Транспорт своїми руками".

    Створення папки "Історія водного транспорту".

Робота з батьками:

    Оформити разом із батьками макета проїжджої частини.

    Оформити папку-пересування «У країні дорожніх знаків».

    Виставка «Транспорт своїми руками».

    Допомога у створенні атрибутів до сюжетно-рольових ігор.

Етапи проекту :

1 етап: підготовчий .

    Підібрати методичну літературу.

    Підібрати мистецьку літературу, дидактичний матеріал, ігри.

    Визначити цілі та завдання проекту.

    Скласти план.

2 етап: Виконання роботи:

Бесіди з дітьми :

    «Для чого людині транспорт».

    «Хто чим керує».

    "Правила поведінки на дорозі".

    «Як вести себе у транспорті».

    "Які транспортні засоби є у ваших батьків".

Читання художньої літератури :

    Л. Берг "Оповідання про маленького автомобільчика".

    Н. Калініна «Як хлопці переходили вулиці».

    Н.Павлова «На машині».

    Е.Мошковська «Автобус».

    М. Ільїн «Машини на нашій вулиці».

    І.Муравейка «Самоскид».

    К. Чалієв «Шурхають дорогами веселі шини».

    "1000 загадок".

Тематичні альбоми : «Водний транспорт», «Повітряний транспорт», «Наземний транспорт».

Папки:

    «Вірші про транспорт».

    "Загадки про транспорт".

    " Дорожні знаки".

    "Дорожня безпека".

    «Історія транспорту».

Дидактичні та настільно-друковані ігри :

    "Розрізні картинки".

    "Який буває транспорт".

    "Збери дорожній знак".

    "Що зайве".

    «Збери машину».

    "Хто чим керує".

    Пазли "Транспорт".

    Лото "Транспорт".

    Доміно "Транспорт".

    Кубики «Літаки».

Сюжетно-рольові ігри :

"Потяг", "Пароплав", "Автобус", "Шофери".

Рухливі ігри:

    "Потяг".

    «Горобці та автомобіль».

    «Кольорові автомобілі».

    «Літаки».

    «Вантажівки».

Слухання та співи пісень про транспорт:

"Катерок", "Блакитний вагон", "Машина", "У порту".

Виставка книг про транспорт, енциклопедії "Чомучка", "Від А до Я".

Малювання : «Вантажівки їдуть дорогою», «Пароплав»

Ліплення «Вантажівка», «Потяг».

Аплікація "Автобус".

Конструювання «Гаражі для машин».

Інсценізація казки Н.Павлової «На машині».

Вирішення проблемних ситуацій: «Вухань переходить через дорогу», «Навчимо Хрюшу де можна грати».

Ремонт та миття машин.

Презентація "Транспорт нашого міста".

3 етап: Заключний

Виставка спільних робіт батьків та дітей «Транспорт своїми руками».

Макет проїжджої частини.

Наочний посібник «Літаємо, плаваємо, їздимо».

План реалізації проекту:

1 день:

1. Розгляд папки "Історія транспорту".

2. Читання Л.Берг «Оповідання про маленького автомобільчика».

3. Дід. гра «Розрізні картинки».

4. Розмова із дітьми «Навіщо потрібний транспорт».

5. Інсценування за казкою "На машині" Н.Павлової.

6. Пазли "Транспорт".

7. Заучування вірша К. Чалієва «Шурхають дорогами».

8. Малювання трафаретами.

2 день:

    Розмова «Хто чим керує».

    Читання Т. Шоригіна «Безпечні казки».

    Дидактична гра "Який буває транспорт".

    Сюжетно/рольова гра «Пароплав».

    Прослуховування пісні «Катерок».

    Рахунок автомобілів.

    Дидактична гра «Збери дорожній знак».

    Поетапне малювання транспорту.

    Розмова з дітьми: "Які транспортні засоби є у ваших батьків".

10.Рухлива гра «Вантажівка».

3 день:

1.НОД «Транспорт».

2. Читання книг про транспорт.

3. Бесіда «Правила дорожнього руху».

4.Порівняння літака та вертольота.

5. Лото "Транспорт".

6. Фізкультхвилинка «Вантажівка».

7. Малювання «Вантажівка їде дорогою».

8. Дидактична гра «Збери машину».

9. Рухлива гра «Кольорові автомобілі».

10. Дидактична гра «Хто чим керує».

4 день:

    Ситуативна розмова "Навіщо потрібно знати правила дорожнього руху".

    Читання віршів про транспорт.

    Розмова «Як треба поводитись у транспорті».

    Ліплення «Вантажівка».

    Доміно "Транспорт".

    Рухлива гра «Потяг».

    Читання Т.Шоригіна «Безпечні казки».

    Розмальовки про транспорт.

    Настільно-друкована гра «Розумний світлофор».

5 день:

    Ігрова ситуація «Вухань переходить через дорогу».

    Аплікація "Автобус".

    Дидактична гра "Четвертий зайвий".

    Читання книг про ПДР.

    Сюжетно-рольова гра "Автобус".

    Спів пісні «Пісенька друзів С.Михалкова.

    Загадування загадок.

    Конструювання «Гаражі для машин».

    Кубики «Літаки».

10.Рухлива гра «Машини».

11.Миття та ремонт машин.

12. Перегляд презентації.

Передбачуваний результат:

Збагачення знань та уявлень про транспорт.

Розвиток діалогічного та зв'язного мовлення.

Отримання інформації із різних джерел.

Спільна робота дорослих та дітей в оформленні виставки.

Прошу пристебнути ремені безпеки.

А ви знаєте, як потрібно поводитися в літаку? Давайте разом згадаємо ці правила.

Під час польоту не можна вставати зі своїх місць.

Не можна розстібати ремені безпеки.

Сидіти спокійно.

На повітряному транспорті можна літати лише з дорослими.

Розмовляти спокійно, не заважаючи іншим пасажирам.

Слухатися дорослих, дотримуватися чистоти та порядку.

Ви готові до польоту? Ми злітаємо (звук літака) У літаку є вікна, як у автобусі. Вони називаються ілюмінаторами. Подивіться в ілюмінатори. Що ми бачимо? (Хмари, птахів). Птахи літають нижче за літаки. Зовні літак нагадує великого птаха, тільки залізного. У літака є крила, хвіст, як у птаха. Є ще одна відмінність літака від птиці: у польоті він крилами не махає і на хвості біля повітряного судна зображений прапор тієї країни, якій належить. А ще літак має корпус і великі колеса – шасі.

Хлопці, подивіться, повз нас летить ще один літак. Якщо літак перевозить пасажирів – це пасажирський літак (він із ілюмінаторами). А ще існують літаки, які перевозять вантаж. Такі літаки називаються вантажними (без ілюмінаторів). Існує безліч спеціальних літаків, які використовують для порятунку людей та гасіння пожеж.

Фізична хвилинка

Що за птахи у небі синьому

Високо, високо.

Це мчать літаки

Далеко далеко.

Зірки червоні сяють

Під крилом, під крилом

Це славні пілоти

За кермом, за кермом.

Подивіться в ілюмінатори. Летить гелікоптер. На даху гелікоптера розташований великий гвинт, який обертається і піднімає гелікоптер у повітря. На відміну від літака, швидкість вертольота невисока. Гелікоптер може зависати у повітрі, і тому він незамінний при порятунку людей у ​​такій місцевості, куди неможливо приземлитися літаку, наприклад, у горах, на воді.

Діти, подивіться в ілюмінатори, що ми бачимо? Це ж земля. Наша подорож добігає кінця. Перевірте, чи всі пристебнуті ремені. Наш літак знижується та йде на посадку.

Оголошує всім пілот:

Наш закінчився політ.

Приземлятися нам час –

Дружно крикнемо всі ура!

Поки ми з вами подорожували, на землі сталася біда. Літаки розламалися на дві половинки, давайте відремонтуємо їх.

Дидактична гра «Склади ціле»

Молодці! Усі впоралися із завданням.

Вам сподобалась наша подорож? Що ми з вами бачили, коли мандрували? Які бувають літаки? Пасажирські – перевозять пасажирів, вантажні – вантаж. А ще існують навчально-тренувальні літаки, на яких тренуються парашутисти. Хто такий парашутист? (Показ слайду). Парашутист – людина, яка здійснює стрибки з парашутом. Літак летить, а парашутист вистрибує з літака та опускається на землю.

Ми з вами сьогодні проведемо досвід, з якого спробуємо дізнатися, як парашутист може приземлятися.

Хлопці, спробуємо запустити нашого чоловічка без парашута. Ой, хлопці, як він швидко впав. Це є небезпечним для життя. А тепер візьмемо іншого чоловічка з парашутом. Розкритий парашут схожий на розкриту парасольку.

Парашют розкривається, повітря наповнює парашут, що падає, і ніби тримає, тому він опускається повільно і плавно. Наш чоловічок приземлився спокійно, безпечно. Висновок: що йому допомогло? (парашут) Правильно – це парашут йому допоміг плавно приземлитися. Тепер ми всім можемо розповісти, що утримує парашут (повітря)

А зараз підійдемо до столів і подивимося, що лежить під серветками.

Щороку все більше уваги приділяється навчанню дітей правилам дорожнього руху. Культура поведінки на дорозі стає необхідною навичкою в житті дитини. Щодня трапляються аварії на дорогах, жертвами яких стають діти. Що ж зробити, щоб дитина сама замислилася про свою безплідність. Навчання дітей правилам дорожнього руху складний та багатоплановий процес, який має будуватися відповідно до вікових особливостей та не обмежуватися простим зазубрюванням. Для підвищення відповідальності за дотриманням дітьми правил дорожнього руху, формування стійких знань та міцних навичок культурної поведінки на вулиці, у транспорті у дошкільних закладах проводяться спеціальні заняття та тематичні заходи. Починати навчання слід з раннього віку, використовуючи всі доступні форми і методи, Діти повинні бути не просто пасивними слухачами, активно брати участь в освоєнні нових знань. Роль педагога у процесі створити умови, щоб знання залишили слід у свідомості дітей, стали природною звичкою. Багаторічний досвід роботи з дітьми показує, що діти тягнуться до всього нового, яскравого, видовищного, тому в плануванні занять необхідно застосовувати всі можливі творчі напрямки, відводячи їм головну роль. Тільки емоційно забарвлена ​​та інтесна діяльність принесе позитивні результати.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект НОД з навчання дітей ПДР (середня група)

Тема: «Міський громадський транспорт»

Програмний зміст:

Освітні завдання:закріпити поняття «суспільний міський транспорт», види та призначення міського транспорту, закріпити знання основних сигналів світлофора (червоний, зелений) Ознайомити зі знаками, що визначають місця знаходження зупинок громадського транспорту.

Розвиваючі завдання:продовжувати розвивати в дітей віком вміння орієнтуватися у просторі, вміння слухати вихователя, відповідати поставлені питання, розвивати діалогічну мову.

Виховні завдання:Вчити дітей правилам безпечної поведінки на дорозі, формувати мотиваційно-поведінкову культуру дитини, як основу безпеки в умовах спілкування з дорогою та вулицею, виховувати почуття відповідальності за ситуацію на дорозі, як у повноправного учасника дорожнього руху (пішохода) Виховувати почуття взаємодопомоги, бажання допомогти потрапити в халепу.

Словникова робота:Продовжувати вводити в активну мову поняття «світлофор», «пішохід», «дорожній рух», «машини», «транспорт», «автобус», «трамвай», «пасажир». Ввести нове поняття «зупинка громадського транспорту»

Методичні прийоми:використання ігрової ситуації, загадки, слайди, використання віршів. Дидактична гра «Назви одним словом», «Прибери зайве», «Подумай та відповідай», рухлива гра «Світлофор та пішоходи», використання наочного матеріалу.

Обладнання: Наочний матеріал: іграшка «Заєць», слайд або картинка із зображенням трамвая, тролейбуса, автобуса, макет двоколірного світлофора або слайд із його зображенням, дорожні знаки, що визначають місця зупинок автобуса та трамвая.

Попередня робота:заняття проведені згідно з річним планом роботи, бесіда про значення кольорів світлофора для пішоходів, читання художньої літератури на цю тематику, розфарбовування картинок, аплікація, спостереження за рухом транспорту.

Хід заняття:

Вихователь запрошує дітей підійти до нього:

-«Знаєте, хлопці, до нас сьогодні у гості обіцяв прийти лісовий мешканець.

Відгадайте, кіт це:

Що за звір лісовий

Встав як стовпчик під сосною.

І стоїть серед трави-вуха більше голови». (Заєць)

Відповіді дітей.

Вихователь: Правильно! А ось і він, проходь, Заінько, не соромся.

Заєць: «Здрастуйте, хлопці! Як довго я до вас діставався. У нас у лісі добре, тихо, пташки співають. А прибіг я до міста там все гуде, галасує, їде на колесах. Так злякався, ледве до вас дістався. Ледве мене не задавили. Що ж це було?»

Відповіді дітей (машини, автомобілі, транспорт).

Вихователь: «А тепер, Зайко, я загадуватиму загадки, а хлопці їх відгадуватиму. А ти слухай уважно і, якщо зможеш, допомагай. Гра із загадками називається «Якщо знаєш_ відповідай».

  1. Якщо знаєш відповідай

По рейках рухається. (Трамвай).

  1. Люблять їздити все, все, все,

На великому……(автобусі).

  1. Я мчуся, тримаючись за дроти,

Не помилюся я ніколи (тролейбус)

(На правильній відповіді вихователь показує слайди чи картинки)

Вихователь: "Хлопці, а як все це можна назвати одним словом?".

(одночасно виставляються картинки чи показується слайд).

Відповіді дітей. (машини, транспорт).

Вихователь: «Ось бачиш, Заїнько, які наші діти молодці! Вони все знають.

А тепер, скажіть Зайку, для чого потрібні нам машини, транспорт?».

Відповіді дітей. (Щоб їздити до дитячого садка, у гості, щоб швидше пересуватися тощо).

Вихователь: «А хто їздить у транспорті, у міському громадському транспорті?»

Відповіді дітей. (тата, мами, діти, пасажири).

Вихователь: «Правильно! У транспорті їздять пасажири. А автобуси, тролейбуси та трамваї називаються міським громадським транспортом із перевезення пасажирів».

Д/гра «Прибери зайве».

Вихователь: «Автобуси, тролейбуси та трамваї рухаються містом швидко, зупиняються лише у спеціально відведених для цього місцях. Подумайте і скажіть, як вони називаються?

Відповіді дітей. (Зупинка)

Вихователь: «А як визначити місце зупинки?».

Відповіді та міркування дітей.

Вихователь: «Зупинка_ це спеціально відведене місце, де громадський транспорт зупиняється, щоб пасажири могли вийти з автобуса або сісти. На кожній зупинці є спеціальний знак, подивіться, як він виглядає (показ знаків)

Подивіться та скажіть, яку форму мають ці знаки?

Відповіді дітей.

Вихователь: Якого вони кольору? Що на них намальовано?».

Відповіді дітей.

Вихователь: Правильно - це сині прямокутники. Усередині яких розташований білий квадрат із зображенням автобуса чи трамвая».

Заєць: «Ось як чудово! Тепер і я, і хлопці будуть точно знати, де можна очікувати посадки в автобус чи трамвай.

Вихователь: А ось ми зараз, це перевіримо. Давайте пограємось у гру «Подумай і відповідай».

Заєць: У місті так багато різних машин. Вони всі кудись поспішають, їдуть у різні боки. Не розумію, як тільки вони не стикаються між собою?

Вихователь: «А для цього існують спеціальні правила, які знають усі водії та пішоходи та їм підкоряються. А головний помічник машин і людей у ​​дорожньому русі - це світлофор».

Заєць: «Що таке світлофор?».

Дитина: «Він і ввічливий і суворий

Він відомий на весь світ

Він на вулиці широкій

Найголовніший командир».

Дитина: «Я очима моргаю

Невтомно день і ніч

Я всім людям допомагаю

І тобі хочу допомогти».

(на грудях у дитини площинне зображення світлофора)

Вихователь: «Знаєш, Зайко, світлофор подає нам різні світлові сигнали, а наші хлопці вже добре знають, що треба робити на різні сигнали світлофора».

Дитина: Якщо світло запалилося червоне, Значить, рухатися небезпечно!

Дитина: Світло зелене говорить: «Проходьте шлях відкритий!».

(Показ слайду з сигналами світлофора або макету світлофора)

Вихователь: «А зараз, щоб Зайчик краще запам'ятав сигнали світлофора, пограємо в гру, яка називається «Світлофор та пішоходи». (Проводиться гра).

Вихователь: «Ось бачиш, Зайко, скільки ти сьогодні нового дізнався. Розкажи всім лісовим мешканцям, про світлофор, правила дорожнього руху, про міський транспорт, щоб вони знали і не боялися до нас у гості приходити.

Зайчик: Ви знаєте, я зрозумів,

Правила руху, всі без винятку

Знати повинні звірята-зайці та лисята,

Барсуки та ведмедики, розумні діти.

Вихователь: А на прощання діти приготували тобі подарунок. Діти дарують Зайчонку свої роботи, виконані напередодні, на заняттях з аплікації, на тему «Автобус». Молодці!

Рухлива гра «Світлофор та пішоходи».