Eesmärkide seadmise näited. Igat tüüpi fgos-tunni ligikaudne struktuur Mis on fgos-tunni eesmärk

Filkova Irina Petrovna

    Asi -vene keel

    Tunni teema: "Kirjutamise kombinatsioonid zhi-shi »

    klass -2

    Teadmiste planeedi programm

    Tunni eesmärgid ja eesmärgid

Valik 1.

(Süsteemipõhine lähenemine)

Tunni eesmärk: kujundada ja arendada väärtushoiakut ühisesse õppe- ja tunnetustegevusse, et määrata ja rakendada teadmisi tähe õigekirja kohta;ja kombinatsioonideszhi ja shi .

Ülesanded:

1. Teema

1. kinnistada oskust kirjutada sõnu õigekirjatähega ning pärast w ja w märkida õigekirja graafiliselt.

2. Avalda esemete olemus, tunnused.

3. Tee analüüsi põhjal järeldused.

Kognitiivne UUD:

1. Arendada oskust ammutada teavet diagrammidest, illustratsioonidest, tekstidest.

2. Esitage teave diagrammi kujul.

3. Avalda esemete olemus, tunnused.

4. Objektide analüüsi põhjal teha järeldused.

5. Üldista ja liigita märkide järgi.

7. Leia illustratsioonilt vastused küsimustele.

Regulatiivne UUD:

1. Arendage oskust väljendada oma oletust õpikumaterjaliga töö põhjal.

2. Hinda õppetegevust vastavalt ülesandele.

3. Ennusta eelseisvat tööd (koosta plaan).

4. Viia läbi kognitiivset ja isiklikku refleksiooni.

Kommunikatiivne UUD:

1 Arendada paaristöötamise oskust.

2. Õpi esitlema oma töö tulemust;

3. Kujundada oskust adekvaatselt hinnata enda ja teiste õpilaste tööd.

4. Arendada oskust püstitatud ülesannetele vastavat kõnelauset üles ehitada, oma mõtteid suuliselt sõnastada.

3. Isiklikud tulemused:

1. Arendage oskust väljendada oma suhtumist, väljendada oma emotsioone.

2. Hinda tegevusi vastavalt teatud olukorrale.

3. Moodustada motivatsiooni õppimiseks ja eesmärgipäraseks tunnetuslikuks tegevuseks.

2. võimalus (pädevuspõhine lähenemine)

Tunni eesmärgid kavandatud tulemuste kaudu:

Tunni eesmärgid: luua tingimused õpilaste võtmepädevuste arendamiseks:üldkultuuriline (oskus seada tegevuse eesmärki, määrata selle saavutamise viise, hinnata tegevuse tulemusi; oskus lahendada kasvatuslikke probleemsituatsioone);hariv ja kognitiivne (informatsiooni leidmine, töötlemine, kasutamine hariduslike olukordade ja ülesannete lahendamiseks),suhtlemisaldis (õppige töötama paaris, suhtlema partneriga, et saada ühine tulemus).

Ülesanded:

hariv - kujundada õpilastes ettepanekute analüüsimise ja nende aluse leidmise oskus; uuritud reeglite alusel praktiliste probleemide lahendamiseks;

arenev - õpetada analüüsima õpiülesannet, valima õigeid viise õpiprobleemide ja olukordade lahendamiseks;

hariv - arendada huvi tunnis käsitletava probleemi ja haridusprobleemide ja -olukordade lahendamisele suunatud tegevuse vastu

Valik 3. (Bloomi taksonoomia)

Tase:

Õpilaste tegevus:

Tegevusverbid

    1. Teadmised

Teab mõisteid: "õigekiri",

Tunneb ära õpitud õigekirja sõnades

Süstematiseerida teadmisi uuritud kirjaviiside, kontrollimatute kirjaviiside kohta; Sõnastage reegel sõnade kirjutamiseks täishäälikutega pärast w ja w susisemist.

    1. Arusaamine

Argumenteerib uuritava kirjaviisi õige kirjapildi valikut.

Näitab olemasolevaid teadmisi

Klassifitseerige sõnu teatud uuritud tunnuste järgi kirjapildid-tähed sõnades

    1. Rakendus

Näitab oma teadmisi ja oskusi kirjutamisel ja rääkimisel erinevates õpiolukordades

Rakendada õpitud õigekirjaga sõnade õige kirjutamise oskust ja seda graafiliselt tähistada.

    Analüüs

Leiab sõnad, mille puhul tuleb kõigepealt kontrollida hääliku tähte pärast susisemist, ja kirjutab w ja w järele hääliku tähe kirjapildiga sõnad.

Rakenda neid teadmisi harjutustes.

    Süntees

Õpitud õigekirjaga sõnade kirjutamise algoritmi koostamine

Argumenteerige võime näha uuritud õigekirja ja seda graafiliselt tähistada

    Hindamine

Planeerib oma tegevusi tunni igas etapis.

Hindab teemal "Kirjutamise kombinatsioonid" zhi-shi saadud tulemuse olulisust.

Täidab aruandlusvormi

Toota üksi ja vastastikku

hinna kohta.

Tehke järeldus õige sõnakasutuse kohta kirjalikus ja suulises kõnes.

Meetodid õpilaste kaasamiseks eesmärkide seadmise protsessi.

Lava

Lavanimi

Ülesanded

Õpetaja tegevus (õppemeetodid)

Õpilaste tegevus (haridusliku ja tunnetusliku tegevuse korraldamise vormid)

Haridusliku ja kognitiivse tegevuse olemus (reproduktiivne, konstruktiivne, loov)

Oodatav tulemus (teadmised, oskused, tegevusmeetodid)

1

Õpilaste ettevalmistamine uue materjali õppimiseks

Anda õpilastele motivatsiooni uue materjali õppimiseks

Teatab tunni teema ja eesmärgid, põhjendab selle olulisust kognitiivse tegevuse arendamisel, paljastab tunni sisu

Kaasatakse eesmärgi seadmise protsessi "rühmitamise" ja "spekulatsiooni" meetodite kaudu

Konstruktiivne

Valmis õppima uut materjali

2

Õigekirja minut

Töötada välja uuritud õigekirja õigekirja määramise ja selgitamise algoritm

Diktatsiooni salvestus:

Sooritage ülesandeid, kommenteerige ja põhjendage oma valikut

Konstruktiivne

Esitage sõnastatud mõisteid

3

Töötage ülesandega õpikust

Arendage oskust zhi-shi kombinatsioone õigesti kirjutada

Jaotab ülesanded paarikaupa:

Võimlemine õpiku juhendil, koos kommentaariga.

Moodustage sõnapaarid, mis lõpevad tähega ja pärast hästi ja w

Täitke ülesandeid vastavalt juhistele

konstruktiivne, loov

Paaritöö tulemuste kaitsmine

4

Rollimäng

"Fotograaf

Rakenda omandatud teadmisi muutunud olukorras

Paaridele ülesannete andmine

"Jäta sõnad meelde"

Nad kontrollivad – kes mäletas ja kirjutas sõnu rohkem?

Loominguline

Rakendada omandatud oskusi õpitud õigekirjaga sõnade õigeks kasutamiseks suulises ja kirjalikus kõnes

5

Kontrollimistööd.

Rakendada omandatud teadmisi ja ennast, vastastikku hinnata

Kirjutage dikteerimisest üles, märkige õigekiri.

.

Nad kirjutavad dikteerimisest, (ise-, vastastikune-) hindavad vastavalt "võtmele"

paljunemisvõimeline

Hinda ennast ja üksteist

6

Kokkuvõte, mõtisklus

Tehke kokkuvõte rühmaaruande tulemustest. Hinnake tunni alguses püstitatud eesmärkide saavutamise taset

Juhendab rühmajuhtide tööd

Arutage grupis igaühe tööd, täitke aruandlusvormid

Mida sa tegema pidid?

Kas said ülesandega hakkama?

Kas tegite kõik õigesti või oli vigu?

Kas tegite selle kõik ise või kellegi teise abiga?

Nüüd võrreldakse esialgset eesmärki saadud tulemustega!

Konstruktiivne

Täideti ankeete, hinnati grupiliikmete tööd objektiivselt.

Saavutatud planeeritud haridustulemused

Küsimused

Jah

Mitte

Kas selleks otstarbeks määratletud nõue

Enamik õpilasi suudab täita

Kas on võimalik hinnata

Õpilane esineb

Tegusõnad on konkreetsed

IN JA. Sirotin, ajakirja "Geograafia ÕPETAJA" peatoimetaja

Uues haridusstandardis (FSES) pööratakse suurt tähelepanu põhiharidusprogrammi elluviimise protsessis saavutatud lõplikele õpitulemustele. Samal ajal eristatakse põhiharidusprogrammi omandamise tulemuste nõuded kolme rühma subjekt, meta-subjekt ja isiklik . Aineõpetajad pööravad oma töös traditsiooniliselt ja üsna mõistlikult tunni eesmärgi ja eesmärkide seadmisel rohkem tähelepanu õpetatava aine sisuga seotud nõuetele. Metaaine- ja isiklikud nõuded põhiharidusprogrammi omandamise tulemustele nii õppetunni kavandamisel kui ka elluviimise käigus jäävad sageli selle ulatusest välja. Tunni planeerimisel, sisu valikul ja õpilaste tegevuste korraldamisel tuleb pöörata rohkem tähelepanu metoodikale, kuidas neid föderaalse osariigi haridusstandardi nõudeid rakendada.

Konkreetse tunni ülesannete määramisel tuuakse traditsiooniliselt esile õpilaste haridus-, arendus- ja kasvatusülesanded, mis on aktuaalsed ka praegu. Kuid samas on vaja ära tunda nende üldine olemus, udune ja mitte keskendumine lõpptulemusele, nagu nõuab uus standard.

Konkreetse tunni eesmärkide ja eesmärkide kavandamisel tänapäevastes föderaalse osariigi haridusstandardi kohasele koolitusele ülemineku tingimustes on meie arvates soovitatav lähtuda põhiharidusprogrammi omandamise tulemuste nõuetest ja võtta arvesse arvestama konkreetse õppeasutuse põhiõppeprogrammis sisalduvaid kavandatud tulemusi. Tunni planeerimisel on oluline arvestada, et uus standard lähtub süsteemse tegevuse lähenemisest, mis näeb ette õpilaste aktiivset kasvatuslikku ja tunnetuslikku tegevust edasiseks enesearenguks ja täiendõppeks vajalike pädevuste omandamisel. Standardi tegevusparadigma näeb ette astmelise lähenemise planeeritud tulemuste süsteemile ja koos algtasemega paljutõotava taseme (lõpetajal on võimalus õppida), mis on vajalik õpilaste jaoks nende arengu individuaalne trajektoor.

Oluline on mõista, et planeeritud tulemuste süsteem kehtestab ja kirjeldab hariduslik-kognitiivseid ja kasvatuslik-praktilisi ülesandeid, mida õpilased koolituse käigus lahendavad. Erilist tähelepanu pööratakse lõpuhindamiseks esitatavatele teadmiste ja pädevuste kujundamisele suunatud ülesannetele (vt GEF, POPOU, lk 61-66 „õpilane õpib“).

Seatud ülesannete täitmine võimaldab õpilastel omandada nii universaalsete kui ka subjektiivsete haridustoimingute süsteemi, mis on selle tulemusena konkreetsed õpitulemused. Isiksuse kasvatamise ülesanne on orgaaniliselt seotud õppeprotsessiga ja on planeeritud isiklike tulemustena. Sellest lähtuvalt on konkreetse tunni eesmärkide ja eesmärkide sõnastamisel oluline keskenduda koolitusel õppeprogrammis märgitud planeeritud tulemuste saavutamisele.

Nimelt saada:
-süstemaatilised teadmised uuritavate mõistete, mudelite, protsesside ja nähtuste olemusest ja tunnustest, põhjus-tagajärg seostest;
- saadud teabe eneseomandamise ja üldistamise oskus, oskus analüüsida, sünteesida, võrrelda, hinnata, klassifitseerida, luua analooge, tõlkida tekstiinformatsiooni graafikuteks, diagrammideks, kartogrammideks ja muudeks üldistusvormideks;
- koostöö- ja suhtlemisoskus probleemsituatsioonide lahendamisel ja tulemusliku töö korraldamisel rühmades levinud haridus- ja rakendusprobleemide lahendamiseks;
- oskus vormistada oma töö tulemusi teksti, suulise suhtluse, videomaterjali, esitluste ja muudes vormides;
- tunnetusliku tegevuse organiseerimise oskused alates vajalike ressursside leidmisest ja kaasamisest kuni ülesande kvaliteedi jälgimiseni;
- oskus analüüsida ja hinnata enda tegevust sõltuvalt püstitatud ülesannetest, väärtussemantiliste hoiakute olemasolu, argumenteerida oma seisukohti;
- IKT - planeeritud õpitulemuste saavutamisele suunatud kasvatusülesannete efektiivseks lahendamiseks vajalik pädevus.

Samas peame otstarbekaks konkretiseerida ja diferentseerida uues standardis ettenähtud üldharidusliku põhihariduse põhiõppekava (OOOOOO) omandamise kavandatud tulemuste saavutamisele suunatud õppeülesandeid õppeaines (geograafias) ning diferentseerida vastavalt õppekavale. tunni sisu ja eesmärgid aineks, metaaineks ja isiklikuks.

Tunni eesmärgid:
Saavutus teema kavandatud tulemused:
- teadmiste süsteemi kujundamine Maa kui inimeste planeedi kohta;
- Maa pinnal asuvate territooriumide terviklikkuse ja heterogeensuse sügava mõistmise tagamine;
- teadmiste süsteemi kujundamine Maa arengu peamiste etappide kohta;
- koolitus maailma eri piirkondade ja riikide inimeste looduse ja majandustegevuse tunnuste tuvastamiseks;
- teadmiste süsteemi kujundamine erinevatele rahvastele kuuluvate elanikkonna kultuuride mitmekesisuse, elu- ja elujoonte kohta;
- erinevate seadmete ja vahendite (sh elektrooniliste) kasutamise oskuste valdamine õppe- ja rakendusprobleemide lahendamisel;
- oskuste kujundamine geograafilise keskkonna komponentide kvalitatiivsete ja kvantitatiivsete tunnuste andmiseks;
- kaardi kui rahvusvahelise suhtluskeele ning geograafiliste protsesside ja nähtuste uurimise vahendi kasutamise oskuse valdamine;
- oma tegevuse esitlemise oskuste valdamine hariduslike ja rakenduslike probleemide lahendamisel;
- oma turvalisuse tagamise meetodite ja käitumisreeglite valdamine erinevat tüüpi loodusõnnetuste korral.

Saavutus metasubjekt kavandatud tulemused:
- püstitada õpieesmärke ja -eesmärke;
- kavandada viise ja vahendeid hariduslike ja rakenduslike eesmärkide saavutamiseks;
- valida kõige tõhusamad viisid hariduslike ja kognitiivsete probleemide lahendamiseks;
- kohandada oma tegevust seoses koolitus- ja töötingimuste muutumisega;
- hinnata kasvatus- ja muude ülesannete täitmise õigsust;
- oskama töötada erinevate teabeallikatega, klassifitseerida ja üldistada, tuvastada sarnaseid protsesse ja nähtusi, teha järeldusi ja järeldusi;
- töötada välja ja rakendada kokkuleppelisi märke, mudeleid ja skeeme, diagramme ja diagrammskeeme õppe- ja tunnetuslike ülesannete lahendamiseks ja kujundamiseks;
- saada teavet teksti semantilise lugemise tulemusena;
- töötada rühmas levinud haridusprobleemide lahendamisel;
- kasutada suulist ja kirjalikku kõnet oma seisukoha, järelduste ja järelduste põhjendatud kaitsmiseks;
- oma info- ja sidetehnoloogiaid teabe hankimiseks ja töötlemiseks;
- rakendada IKT-pädevusi haridusprobleemide ja rakendusliku iseloomuga ülesannete lahendamiseks;
- omama esmaseid õpetamis-, teadus- ja projektitegevuse oskusi.

Saavutus isiklik kavandatud tulemused:
- patriotismi ja kodumaa-armastuse kasvatamine;
- vastutustunde edendamine oma rahva elukvaliteedi ja oma kodumaa arengu eest;
- valmisolek eneseharimiseks ja -arendamiseks;
- õppimise motivatsioon ja individuaalse haridusterritooriumi väljaehitamise oskus;
- teadusliku väljavaate kujundamine teaduse ja tehnika kaasaegsete saavutuste põhjal;
- lugupidava ja heatahtliku suhtumise kujundamine teiste Venemaa ja maailma rahvaste kultuuri, religiooni ja eluviisi suhtes;
- suhtlemispädevuse õpetamise oskused;
-adekvaatse individuaalse ja kollektiivse käitumise oskuste omandamine, et tagada eluohutus looduslikes ja tehislikes hädaolukordades;
- ökoloogilise kultuuri harimine ja ökoloogilise mõtlemise arendamine.

Seega võimaldab tunnieesmärkide määratlemine vastavalt föderaalse osariigi haridusstandardi nõuetele põhiharidusprogrammi omandamise tulemuste jaoks süstemaatilisemalt üle minna uuele standardile vastavale koolitusele. Samas tuleb meeles pidada, et eeltoodud sõnastused, mis eristuvad sõltuvalt uutes standardites sätestatud kolmest nõuete tasemest (subjekt, metasubjekt ja personaalne), on eeskujulikud. Õppeülesannete konkretiseerimine toimub olenevalt õpitavast teemast, teemas käsitletavast sisust, valitud meetoditest ja õppemeetoditest, samuti tunni vormist ja ülesehitusest. Uut lugemist vajavad ka õppematerjali sisu valik, õppemeetodite ja -võtete valik, arvestades uute standardite sisu. Need küsimused peaksid olema võtmetähtsusega ka metoodilise töö korraldamisel, loovõpetajate kogemuste levitamisel, loominguliste töötubade, meistriklasside, teaduslike ja praktiliste konverentside läbiviimisel.


eesmärkide seadmine

  • Eesmärgi sõnastamise protsess ja sellest tulenevad ülesanded.

Eesmärkide seadmise komponendid

  • Põhjendus ja eesmärgi seadmine
  • Nende saavutamise viiside kindlaksmääramine
  • Oodatud tulemuse kujundamine

eesmärkide seadmine

Eesmärgi valimise ja tegeliku määratlemise protsess, mis kujutab endast ideaalset ettekujutust tegevuse tulevasest tulemusest;

õpilaste ja õpetaja ühistegevus eesmärkide püstitamisel, tegevuste planeerimisel; tegevuse sisu valik ja tegevuse tulemuslikkuse kriteeriumide määratlemine, ühe või mitme eesmärgi valik koos lubatavate kõrvalekallete parameetrite kehtestamisega idee elluviimise protsessi juhtimiseks.


Eesmärgi mõiste

Mille poole nad püüdlevad, mida kavatsevad saavutada

D.N. Ušakov

Mille poole nad püüdlevad, mida tahavad saavutada

T.F. Efremova

Ideaalne, vaimne tegevuse tulemuse ootus

Tegevuse tulemuse soovitav esitlus

Filosoofiline sõnaraamat

Teadlik ettekujutus oodatud tulemusest

Psühholoogiline sõnaraamat

Lõplik soov, kavatsus, see, mille poole püüeldakse

V.I.Dal


SMART eesmärgi seadmise kriteeriumid

  • S (konkreetne)
  • M (Measurable) – mõõdetavus
  • A (Atainable) – ligipääsetavus
  • R (tulemusele orienteeritud)
  • T(Time-bounded) – korrelatsioon kindla perioodiga (ajaga)

Tunni eesmärkide määratlemine

Õppeeesmärgid

Strateegiline eesmärk

Eesmärgid teema

taktikaline sihtmärk

Selle õppetunni eesmärgid

Operatiivne eesmärk

( Eesmärgid tunni igas etapis )


Eesmärgi sõnastus B. Bloomi taksonoomia põhjal

  • (Taksonoomia - objektide klassifitseerimine ja süstematiseerimine ....)
  • B. Bloomi taksonoomia tasemed
  • 6.Hindamine
  • 5. Süntees
  • 4. Analüüs
  • 3. Rakendus
  • 2.Arusaamine
  • 1.Teadmised

Tunni eesmärk on kasvatuslike tulemuste saavutamine

  • Isiklik – uute väärtuste, moraalinormide aktsepteerimine
  • Meta-aine - tegevusmeetodite valdamine, eneseorganiseerumisoskused
  • Õppeaine - selle aine teadmiste ja oskuste omandamine

Määrake eesmärk, mille on võimalik saavutada 45 minutiga, 125 tunniga, 5 õppeaastaga

  • Õpetage õpilasi töötama teatmekirjandusega.
  • Kujundada teadmisi Vana-Kreeka peamiste kultuurimälestiste kohta.
  • Õppige analüüsima eepilise iseloomuga kirjandusteoseid.
  • Kinnitada teadmisi imetajate põhitunnuste kohta.
  • Arendada oskust reaalsusnähtusi süstemaatiliselt analüüsida.
  • Õpetada õpilasi kirjutama kokkuvõtteid ja loetud artiklite ja raamatute kokkuvõtteid.
  • Moodustada teadmisi D.I. Mendelejevi perioodilise elementide süsteemi kohta.
  • Kujundada teadmisi Ohmi seaduse olemuse kohta.

Vaadake üle tunni eesmärgid:

Tunni teema - "Päikesesüsteemi planeedid"

Tunni eesmärgid:

  • Tagada põhimõistete ja faktide kordamine ja kinnistamine.
  • Aidata kaasa maailmavaateliste ideede kujunemisele.
  • Tagada õpilaste tervis.
  • Arendada õpilastes oskust näha õpitavas materjalis põhilist, olulist, võrrelda, üldistada, loogiliselt väljendada oma mõtteid.
  • Arendada õpilastes uudishimu.

Milliseid vigu võib tunni eesmärkide kavandatud sõnastustes tuvastada?

Redigeeritud sihtmärk

algne eesmärk

Õpilased teavad Venemaa ajaloo oluliste sündmuste kuupäevi

Õpilased tunnevad mets- ja koduloomi.

Õpilased saavad tuttavaks...

Õpilased õpivad kasutama kasulikke kõnekeele väljendeid.

Õpilased teavad, kuidas probleemi kõige paremini lahendada

Iga õpilane oskab nimetada 10 Suure Isamaasõja peamist sündmust

Iga õpilane oskab selgitada mets- ja koduloomade erinevusi.

Õpilane oskab klassifitseerida mõisteid ... parameetrite järgi ...

Õpilased kasutavad vestluse tervitamiseks, alustamiseks ja lõpetamiseks kõnekeelseid väljendeid

Õpilased valivad, kumb kahest probleemi lahendamise viisist on parem.


Vasta küsimustele:

  • Kas eesmärk on õpilastele teostatav?
  • Kas eesmärk on konkreetne?
  • Kas see aitab kaasa planeeritud tulemuse saavutamisele?
  • Kas saavutatud tulemust on võimalik hinnata?
  • Kas eesmärgid on sõnastatud õpilaste tegudes?
  • Kas lõpptulemus on sõnastuses?

Kuidas teha kindlaks, et eesmärk on õigesti sõnastatud

  • Tunni eesmärk muudetakse ülesanneteks:
  • Informatiivne: mida me õpetame ja mida me õpime?
  • Operatiivne: kuidas ja kuidas me õpime?
  • motiveeriv: miks me seda vajame?
  • suhtlemisaldis: kellega ja kus?

Õppetunni nõuded

Tunni teemateade

Traditsiooniline õppetund

Õpetaja räägib õpilastele

Eesmärkidest ja eesmärkidest teavitamine

Kaasaegse tüübi tund

Õpetaja sõnastab ja edastab õpilastele, mida nad peavad õppima

Planeerimine

Formuleerige õpilased ise

Õpetaja räägib õpilastele, millist tööd nad peavad eesmärgi saavutamiseks tegema

Õpilaste praktilised tegevused

Formuleerige õpilased ise teadmiste ja teadmatuse piiride määratlemine

Kontrolli teostamine

Õpetaja juhendamiselõpilased täidavad mitmeid praktilisi ülesandeid (sagedamini kasutatakse tegevuste korraldamise frontaalset meetodit)

Õpilaste planeerimine viise kavandatud eesmärgi saavutamiseks

Õpetaja kontrollibõpilaste praktiliste tööde läbiviimiseks

Paranduse rakendamine

Õpilased viivad läbi õppetegevusi vastavalt planeeritud plaanile (kasutatakse rühma, individuaalseid meetodeid)

Õpetaja soorituse käigus ja õpilaste tehtud töö tulemuste põhjal parandab

Õpilaste hindamine

Õpilased võtavad kontrolli enda kätte b (rakendatakse enesekontrolli vorme, vastastikust kontrolli)

Tunni kokkuvõte

Hindamise teeb õpetajaõpilasi klassis töötamiseks

õpilased sõnastada probleeme ja ise kohandusi teha

Õpetaja saab teada mida õpilased mäletavad

õpilased hinnata tulemuslikkust tulemuste põhjal(enesehindamine, seltsimeeste tegevuse tulemuste hindamine)

Kodutöö

Käeshoitav peegeldus

Õpetaja teatab ja kommentaarid (sagedamini - ülesanne on kõigil sama)

Õpilased saavad ülesandeid valida e nendest, mida õpetaja on välja pakkunud, võttes arvesse individuaalseid võimeid


Kriteeriumid

Traditsiooniline õppetund

Õppetund föderaalse osariigi haridusstandardi juurutamise kontekstis

ZUN-i moodustamine

Juhtiv tegevuse liik

Isiklik areng

Materjali valdamise meetod

sigimine, paljunemine

Uuriv, produktiivne, loominguline

Modellitegevus

Kontroll

Mõtlemistegevus, refleksioon

Uue materjali assimilatsiooni kontroll ja enesekontroll

eesmärkide seadmine

Enesehindamine, sooritustulemuste kajastamine

Määrab õpetaja

Määravad õpilane ja õpetaja kokkuleppel


KUIDAS TUND MUUTUB

Tund muutub isiksust arendavaks;

Tund muutub pädevuskeskseks;

Tund muutub meta-aineks;

Koos ainekeskse tunniga sünnivad lõimitud vormid (tunni tunnid), piir õpetamise ja kasvatuse vahel häguneb.


Traditsioonilise tunni ülesehitus

  • aja organiseerimine;
  • kodutööde kontrollimine;
  • õpilaste subjektiivse kogemuse värskendamine
  • õppida uusi teadmisi ja tegevusviise
  • esmane test uuritavast arusaamisest
  • õpitu kinnistamine;
  • õpitu rakendamine;
  • üldistamine ja süstematiseerimine;
  • kontroll ja enesekontroll;
  • parandus;
  • kodutöö;
  • koolituse tulemuste summeerimine;
  • peegeldus.
  • Mitu etappi peaks tunnis olema?

Kaasaegse tunni ülesehitus

Problematiseerimine

Uute teadmiste ammutamine

Algoskuste kujunemine

Oskuste rakendamine

Üldistus ja süstematiseerimine

Kordamine

Kontroll

Parandus

Teadmiste värskendus

Semantiseerimine

Kontroll, enesehinnang

Peegeldus


GEF-tunni ülesehitus:

1. Motivatsioon (enesemääratlus) õppetegevuseks (korraldusetapp 1-2 minutit).

2. Teadmiste realiseerimine ja individuaalsete raskuste fikseerimine prooviõppes 4-5 minutit.

3. Raskuse koha ja põhjuse väljaselgitamine, tegevuse eesmärgi seadmine 4-5 minutit.

4. Projekti koostamine raskustest väljumiseks (uute teadmiste avastamine) 7-8 minutit.

5. Ehitatud projekti elluviimine 4-5 minutit.

6. Esmane fikseerimine 4-5 minutit.

7. Iseseisev töö enesetestiga vastavalt standardile (näidis) 4-5 minutit.

8. Teadmiste süsteemi kaasamine ja kordamine 7-8 minutit.

9. Õppetegevuse refleksioon (tunni tulemus) - 2-3 minutit.

Tunni tüüp

Tunni eesmärk

Uute teadmiste ja (või) õppetegevuse meetodite esmase esitamise tund

Uute teadmiste ja (või) õppetegevuse meetodite esmane assimilatsioon

Õppetund uute oskuste omandamiseks või esmaste oskuste kujundamiseks

Omandatud teadmiste või õpitoimingute meetodite rakendamine õpiülesannete ja -harjutuste lahendamisel

Teadmiste, oskuste ja vilumuste rakendamise tund

Oskuste ja vilumuste rakendamine kõrgendatud keerukusega haridusprobleemide lahendamise tingimustes

ZUNide üldistamise ja süstematiseerimise tund

Teadmiste või tegevusmeetodite süstematiseerimine

ZUN kordustund

ZUN-ide konsolideerimine või testiks ettevalmistamine

Kontrolltund

Õppeaine ZUN-ide assimilatsioonitaseme või üldhariduslike oskuste ja võimete kujunemise kontrollimine

Õppekäik, õppekäik

Praktiliste probleemide lahendamise tund

Ümbritseva maailma nähtuste otsene (erinevalt kaudsele) uurimine

Labori töötuba

Teoreetiliste seisukohtade uurimise praktiline orientatsioon

klubi koosolek

Katse avastamine ja kasutamine viisina

hüpoteeside testimine

Hariduskoostöö võime kujundamine


TUNNI TÜPOLOOGIA

Tunni tüüp

Õppetundide tüübid

Õppetund uue õppimiseks

traditsiooniline (kombineeritud), loeng, ekskursioon, uurimistöö, õppe- ja töötuba.

Teadmiste kinnistamise tund

töötuba, ekskursioon, laboritööd, intervjuu, konsultatsioon.

Teadmiste kompleksse rakendamise tund

töötuba, laboritööd, seminar jne.

Teadmiste üldistamise ja süstematiseerimise tund

seminar, konverents, ümarlaud jne.

Kontrolli, teadmiste hindamise ja korrigeerimise tund

kontrolltöö, kontrolltöö, kollokvium, teadmiste ülevaade jne.


PEAMISED RASKUSED GEFi TUNNI VALMISTUMISEL

  • Jätkusuutlik õppetundide metoodika, mis on viimastel aastatel arenenud.
  • Vajadus võimaldada õpilasel infot otsida ja seda uurida.
  • Vajadus luua õpisituatsioone õppetegevuse eriliste struktuuriüksustena, samuti oskust õpiülesandeid õpisituatsiooniks tõlkida.
  • Traditsiooniline lähenemine tunni analüüsile ja soov järgida vanu käsitlusi õpetaja soorituse hindamisel.
  • Tuntud kontuuriplaanide asendamine tunni tehnoloogiliste kaartidega.
  • Kontrolli- ja hindamistegevused.

Kaasaegne õppetund

  • õpilane ei ole õppetegevuse objekt, vaid subjekt;
  • tunnis kasutatakse erinevaid teadmiste allikaid;
  • muutub tunni ülesehitus;
  • domineerib individuaalne ja kollektiivne tegevus;
  • eelisjärjekorras on õpilase tegevus;
  • rakendatakse uusi õpilaste tegevuse hindamise kriteeriume.

Tunni koostamise algoritm süsteemse tegevuse lähenemise raames

  • Esitage tund loogiliselt läbitud moodulitena, millel on selgelt määratletud eesmärk ja kavandatud tulemus.
  • Lähtuvalt tunni teemast, mooduli eesmärgist, arvestades laste arengu ealisi psühholoogilisi iseärasusi, valida pedagoogiline võte või tehnika võtete pangast.
  • Koolitusülesannete koostamiseks õpiku materjali põhjal saab kasutada Iljušini situatsiooniülesannete konstruktorit.
  • Analüüsige saadud tunnistsenaariumit süsteemse tegevuse lähenemise vaatenurgast.
  • Kaaluge IKT kasutamiseks valitud meetodeid või tehnikaid nende rakendamiseks.
  • Hinnake tunni efektiivsust, lähtudes ideaalpõhimõttest: õpilaste õppetegevuse maksimaalne mõju minimaalse õpetaja tegevusega.

  • Töötage välja eesmärgi seadmise õppetund süsteemse tegevuse lähenemisviisi kohta.

Asi________________________________________

Tunni teema ________________________________________

Klass ______________________________

Eesmärk (isiklik, metasubjekt, subjekti tulemus) __________________________

Tunni eesmärgid:

Teema:

Metasubjekt:

"GEF-i kaasaegse õppetunni eesmärgid ja eesmärgid"

Koostanud:

AnpadistovaTat `yana Aleksandrovna,

ajaloo õpetaja

MKOU "TSO nr 12"

sõlm

2018. aasta

Kaasaegne haridus Venemaal on üle läinud teise põlvkonna föderaalsele riiklikule haridusstandardile (FSES). Enne haridusasutuste loomist ülesanne, mis hõlmab kaasaegse ühiskonna kodaniku haridust, inimest, kes õpib kogu oma elu. eesmärk kaasaegne haridus on õpilase arendamine kognitiivse tegevuse subjektina.

Uue põlvkonna GEF-i funktsioon - aktiivne loodus, mis seab peamiseks ülesandeks õpilase isiksuse arendamise. Kaasaegne haridus keeldub traditsioonilisest õpitulemuste esitamisest teadmiste, oskuste ja võimete näol; standardi sõnastus näitab tegelikku tegevust.

Kaasaegse lähenemisviisi põhiline erinevus on standardite orienteeritus peamiste haridusprogrammide omandamise tulemustele. Tulemusi ei mõisteta ainult aineteadmistena, vaid ka oskusena neid teadmisi praktilises tegevuses rakendada.

Samal ajal kehtivad nõuded tulemused põhiõppeprogrammi valdamine eristatakse kolme rühma subjekt, meta-subjekt ja isiklik.

Tunni eesmärgid- sammud eesmärgi poole, mida on vaja tulemuse saavutamiseks teha.

Tunni planeerimisel on oluline arvestada, et uus standard lähtub süsteemse tegevuse lähenemisest, mis näeb ette õpilaste aktiivset kasvatuslikku ja tunnetuslikku tegevust edasiseks enesearenguks ja täiendõppeks vajalike pädevuste omandamisel.

Komplekti täitmine ülesandeid võimaldab õpilastel omandada nii universaalsete kui ka aineliste haridustoimingute süsteemi, mis on lõpuks konkreetsed õpitulemused. Isiksuse kasvatamise ülesanne on orgaaniliselt seotud õppeprotsessiga ja on planeeritud isiklike tulemustena.

Sellest lähtuvalt on konkreetse tunni eesmärkide ja eesmärkide sõnastamisel oluline keskenduda koolitusel õppeprogrammis märgitud planeeritud tulemuste saavutamisele.

Nimelt saada:

Süstemaatiline teadmisi uuritavate mõistete, protsesside ja nähtuste olemusest ja tunnustest, põhjus-tagajärg seostest;

- oskusi saadud teabe ise omandamine ja üldistamine, oskus analüüsida, sünteesida, võrrelda, hinnata, klassifitseerida, tõlkida tekstilist teavet graafikuteks, diagrammideks, kartogrammideks ja muudeks üldistusvormideks;
-oskusi koostöö ja suhtlemine probleemsituatsioonide lahendamisel ning tulemusliku töö korraldamine rühmades levinud haridus- ja rakendusprobleemide lahendamiseks;

- oskusi vormistada oma töö tulemused teksti, suulise suhtluse, videomaterjali, ettekannete ja muudes vormides;

- oskusi kognitiivse tegevuse korraldamine vajalike ressursside otsimisest ja kaasamisest kuni ülesande kvaliteedikontrollini;

- oskusi analüüsida ja hinnata enda tegevust sõltuvalt ülesannetest;

- IKT- planeeritud õpitulemuste saavutamisele suunatud kasvatusülesannete efektiivseks lahendamiseks vajalik pädevus.

Programmi omandamise tulemused jagunevad kolme rühma:

Teema tulemused antud aines õppimine hõlmab teadmiste omandamist antud õppeaines.

Erilist tähelepanu tuleks pöörata meta-objekti tulemuste saavutamisele, näiteks:

Seadke õpieesmärgid ja -eesmärgid;
- kavandada viise ja vahendeid eesmärkide saavutamiseks;
- valida kõige tõhusamad viisid hariduslike ja kognitiivsete probleemide lahendamiseks;

kohandada oma tegevust seoses koolitus- ja töötingimuste muutumisega;
- hinnata kasvatus- ja muude ülesannete täitmise õigsust;
- oskama töötada erinevate teabeallikatega, klassifitseerida ja üldistada, tuvastada sarnaseid protsesse ja nähtusi, teha järeldusi ja järeldusi;
- töötada välja ja rakendada kokkuleppelisi märke, mudeleid ja skeeme, diagramme ja diagrammskeeme õppe- ja tunnetuslike ülesannete lahendamiseks ja kujundamiseks;
- saada teavet teksti semantilise lugemise tulemusena;

Töötage rühmas levinud haridusprobleemide lahendamiseks;
- kasutada suulist ja kirjalikku kõnet oma seisukoha, järelduste ja järelduste põhjendatud kaitsmiseks;
- oma info- ja sidetehnoloogiaid teabe hankimiseks ja töötlemiseks;

Rakendada IKT-d - kompetentsid;

Omama esmaseid õpetamis-, uurimis- ja projektitegevuse oskusi.

Tunni oluline aspekt on saavutusisiklikkavandatud tulemused:

Isamaalisuse ja kodumaa-armastuse kasvatamine;
- vastutustunde kasvatamine oma riigi, oma kodumaa arengu eest;

Valmisolek eneseharimiseks ja -arendamiseks;

Motivatsioon õppimiseks;

Teadusliku väljavaate kujundamine teaduse ja tehnika kaasaegsete saavutuste põhjal;

Austava ja heatahtliku suhtumise kujundamine teiste Venemaa ja maailma rahvaste kultuuri, religiooni ja eluviisi suhtes;

Suhtluspädevuse oskuste koolitus;

Adekvaatse individuaalse ja kollektiivse käitumise oskuste omandamine;
- ökoloogilise kultuuri harimine ja ökoloogilise mõtlemise arendamine.

Seega eeldavad püstitatud ülesanded üleminekut uuele süsteemse tegevuse haridusparadigmale, mis omakorda on seotud põhimõtteliste muutustega uut standardit rakendava õpetaja tegevuses.

Bibliograafia

Guzeev, V.V. Tunni kujundamine ja analüüs / VV Guzeev // Kooli direktor. - 2005. - nr 7.

Ivanova L.F. Projektitöö ühiskonnaõpetuse õpetamisel // Ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetamine koolis. 2007. nr 2,

Kovgorodova, A. Koolitunni juhtimine / A. Kovgorodova // Kooli direktor. - õppealajuhataja. - 2005. - nr 2. - S. 49 - 51.

Üldhariduse föderaalsete haridusstandardite kontseptsioon: projekt / Venemaa Haridusakadeemia; toim. OLEN. Kondakova, A.A. Kuznetsova. - M .: Haridus, 2008.

Kuznetsov A.A. Teise põlvkonna koolistandardite kohta / A.A. Kuznetsov. // Omavalitsusüksus: uuendused ja eksperiment. - 2008. - Ei.

Kuznetsov A.A. Teise põlvkonna koolistandardite kohta. // Omavalitsusüksus: uuendused ja eksperiment. 2008. Ei.

Lavrentjev, V.V. Nõuded tunnile kui õppeprotsessi korraldamise peamisele vormile isiksusele suunatud õppe tingimustes: metoodilised soovitused / V.V. Lavrentiev // Koolijuhtimise õppealajuhataja. - 2005. - nr 1. - C 83 - 88.

Lukyanova, M.I. Põhikooli ainete isiksusele orienteeritud tunni analüüsimise metoodika / M.I. Lukyanova, N.A. Radina, T.N. Abdullina // Koolijuhtimise õppealajuhataja. - 2006. - nr 2. - S. 13 - 22.

slaid 2

eesmärkide seadmine

  • Eesmärgi sõnastamise protsess ja sellest tulenevad ülesanded
  • Eesmärkide seadmise komponendid
  • Põhjendus ja eesmärgi seadmine
  • Nende saavutamise viiside kindlaksmääramine
  • Oodatud tulemuse kujundamine
  • slaid 3

    Eesmärgi valimise ja tegeliku määratlemise protsess, mis kujutab endast ideaalset ettekujutust tegevuse tulevasest tulemusest; õpilaste ja õpetaja ühistegevus eesmärkide püstitamisel, tegevuste planeerimisel; tegevuse sisu valik ja tegevuse tulemuslikkuse kriteeriumide määratlemine, ühe või mitme eesmärgi valik koos lubatavate kõrvalekallete parameetrite kehtestamisega idee elluviimise protsessi juhtimiseks.

    slaid 4

    Eesmärgi mõiste

  • slaid 5

    SMART eesmärgi seadmise kriteeriumid

    • S (konkreetne)
    • M (Measurable) – mõõdetavus
    • A (Atainable) – ligipääsetavus
    • R (Result-oriented) – tulemusele orienteeritud
    • T (Time-bounded) – korrelatsioon kindla perioodiga (ajaga)
  • slaid 6

    Tunni eesmärkide määratlemine

    • Õppeeesmärgid
    • Üksuse eesmärgid
    • Selle õppetunni eesmärgid
    • (Eesmärgid tunni igas etapis)
    1. Strateegiline eesmärk
    2. taktikaline sihtmärk
    3. Operatiivne eesmärk
  • Slaid 7

    Eesmärgi sõnastus B. Bloomi taksonoomia põhjal

    • (Taksonoomia - objektide klassifitseerimine ja süstematiseerimine ....)
    • B. Bloomi taksonoomia tasemed
    • 6.Hindamine
    • 5. Süntees
    • 4. Analüüs
    • 3. Rakendus
    • 2.Arusaamine
    • 1.Teadmised
  • Slaid 8

    Tunni eesmärk on kasvatuslike tulemuste saavutamine

    • Isiklik – uute väärtuste, moraalinormide aktsepteerimine
    • Meta-aine - tegevusmeetodite valdamine, eneseorganiseerumisoskused
    • Õppeaine - selle aine teadmiste ja oskuste omandamine
  • Slaid 9

    Määrake eesmärk, mille on võimalik saavutada 45 minutiga, 125 tunniga, 5 õppeaastaga

    • Õpetage õpilasi töötama teatmekirjandusega.
    • Kujundada teadmisi Vana-Kreeka peamiste kultuurimälestiste kohta.
    • Õppige analüüsima eepilise iseloomuga kirjandusteoseid.
    • Kinnitada teadmisi imetajate põhitunnuste kohta.
    • Arendada oskust reaalsusnähtusi süstemaatiliselt analüüsida.
    • Õpetada õpilasi kirjutama kokkuvõtteid ja loetud artiklite ja raamatute kokkuvõtteid.
    • Moodustada teadmisi D.I. Mendelejevi perioodilise elementide süsteemi kohta.
    • Kujundada teadmisi Ohmi seaduse olemuse kohta.
  • Slaid 10

    Vaadake üle tunni eesmärgid:

    Tunni eesmärgid:

    • Tagada põhimõistete ja faktide kordamine ja kinnistamine.
    • Aidata kaasa maailmavaateliste ideede kujunemisele.
    • Tagada õpilaste tervis.
    • Arendada õpilastes oskust näha õpitavas materjalis põhilist, olulist, võrrelda, üldistada, loogiliselt väljendada oma mõtteid.
    • Arendada õpilastes uudishimu.

    Tunni teema - "Päikesesüsteemi planeedid"

    slaid 11

    Milliseid vigu võib tunni eesmärkide kavandatud sõnastustes tuvastada?

    • Iga õpilane oskab nimetada 10 Suure Isamaasõja peamist sündmust
    • Iga õpilane oskab selgitada mets- ja koduloomade erinevusi.
    • Õpilane oskab klassifitseerida mõisteid ... parameetrite järgi ...
    • Õpilased kasutavad vestluse tervitamiseks, alustamiseks ja lõpetamiseks kõnekeelseid väljendeid
    • Õpilased valivad, kumb kahest probleemi lahendamise viisist on parem.
  • slaid 12

    Kuidas teha kindlaks, et eesmärk on õigesti sõnastatud

    Vasta küsimustele:

    • Kas eesmärk on õpilastele teostatav?
    • Kas eesmärk on konkreetne?
    • Kas see aitab kaasa planeeritud tulemuse saavutamisele?
    • Kas saavutatud tulemust on võimalik hinnata?
    • Kas eesmärgid on sõnastatud õpilaste tegudes?
    • Kas lõpptulemus on sõnastuses?
  • slaid 13

    Tunni eesmärk muudetakse ülesanneteks:

    • Informatiivne: mida me õpetame ja mida me õpime?
    • Operatiivne: kuidas ja kuidas me õpime?
    • Motivatsioon: miks me seda vajame?
    • Kommunikatiivne: kellega ja kus?
  • Slaid 14

    slaid 15

    slaid 16

    KUIDAS TUND MUUTUB

    Tund muutub isiksust arendavaks;
    - tund muutub kompetentsuskeskseks;
    - tund muutub metaaineks;
    - koos ainekeskse tunniga sünnivad lõimitud vormid (tunni tunnid), piir õpetamise ja kasvatuse vahel häguneb

    Slaid 17

    Traditsioonilise tunni ülesehitus

    Mitu etappi peaks tunnis olema?

    1. aja organiseerimine;
    2. kodutööde kontrollimine;
    3. õpilaste subjektiivse kogemuse värskendamine
    4. õppida uusi teadmisi ja tegevusviise
    5. esmane test uuritavast arusaamisest
    6. õpitu kinnistamine;
    7. õpitu rakendamine;
    8. üldistamine ja süstematiseerimine;
    9. kontroll ja enesekontroll;
    10. parandus;
    11. kodutöö;
    12. koolituse tulemuste summeerimine;
    13. peegeldus.
  • Slaid 18

    Kaasaegse tunni ülesehitus

    1. Teadmiste värskendus
    2. Problematiseerimine
    3. Peegeldus
    4. Kontroll, enesehinnang
    5. Semantiseerimine
  • Slaid 19

    GEF-tunni ülesehitus:

    1. Motivatsioon (enesemääratlus) õppetegevuseks (korraldusetapp 1-2 minutit).
    2. Teadmiste realiseerimine ja individuaalsete raskuste fikseerimine prooviõppes 4-5 minutit.
    3. Raskuse koha ja põhjuse väljaselgitamine, tegevuse eesmärgi seadmine 4-5 minutit.
    4. Projekti koostamine raskustest väljumiseks (uute teadmiste avastamine) 7-8 minutit.
    5. Ehitatud projekti elluviimine 4-5 minutit.
    6. Esmane fikseerimine 4-5 minutit.
    7. Iseseisev töö enesetestiga vastavalt standardile (näidis) 4-5 minutit.
    8. Teadmiste süsteemi kaasamine ja kordamine 7-8 minutit.
    9. Õppetegevuse refleksioon (tunni tulemus) - 2-3 minutit.

    Slaid 20

  • slaid 21

    TUNNI TÜPOLOOGIA

  • slaid 22

    PEAMISED RASKUSED GEFi TUNNI VALMISTUMISEL

    • Jätkusuutlik õppetundide metoodika, mis on viimastel aastatel arenenud.
    • Vajadus võimaldada õpilasel infot otsida ja seda uurida.
    • Vajadus luua õpisituatsioone õppetegevuse eriliste struktuuriüksustena, samuti oskust õpiülesandeid õpisituatsiooniks tõlkida.
    • Traditsiooniline lähenemine tunni analüüsile ja soov järgida vanu käsitlusi õpetaja soorituse hindamisel.
    • Tuntud kontuuriplaanide asendamine tunni tehnoloogiliste kaartidega.
    • Kontrolli- ja hindamistegevused.
  • slaid 23

    Kaasaegne õppetund

    • õpilane ei ole õppetegevuse objekt, vaid subjekt;
    • tunnis kasutatakse erinevaid teadmiste allikaid;
    • muutub tunni ülesehitus;
    • domineerib individuaalne ja kollektiivne tegevus;
    • eelisjärjekorras on õpilase tegevus;
    • rakendatakse uusi õpilaste tegevuse hindamise kriteeriume.
  • slaid 24

    Tunni koostamise algoritm süsteemse tegevuse lähenemise raames

    • Esitage tund loogiliselt läbitud moodulitena, millel on selgelt määratletud eesmärk ja kavandatud tulemus.
    • Lähtuvalt tunni teemast, mooduli eesmärgist, arvestades laste arengu ealisi psühholoogilisi iseärasusi, valida pedagoogiline võte või tehnika võtete pangast.
    • Koolitusülesannete koostamiseks õpiku materjali põhjal saab kasutada Iljušini situatsiooniülesannete konstruktorit.
    • Analüüsige saadud tunnistsenaariumit süsteemse tegevuse lähenemise vaatenurgast.
    • Kaaluge IKT kasutamiseks valitud meetodeid või tehnikaid nende rakendamiseks.
    • Hinnake tunni efektiivsust, lähtudes ideaalpõhimõttest: õpilaste õppetegevuse maksimaalne mõju minimaalse õpetaja tegevusega.
  • Slaid 25

    Harjutus

    1. Töötage välja eesmärgi seadmise õppetund süsteemse tegevuse lähenemisviisi kohta.
    Asi________________________________________
    Tunni teema ________________________________________
    Klass ______________________________
    Eesmärk (isiklik, metasubjekt, subjekti tulemus) __________________________
    Tunni eesmärgid:

    • Teema:
    • Metasubjekt:
    • Isiklik:
  • Kuva kõik slaidid