Питання по пдд для дорослих. Вікторина по правилам дорожнього руху для дітей старшого дошкільного віку. Рухайся по тротуару, дотримуючись правої сторони

Вікторина по ПДР для дітей

«Всезнайки дорожнього руху»

(Підготовча група)

мета: Систематизувати знання дітей про основи безпечної поведінки на вулиці.

завдання:

1.Уточнять і закріплювати знання про правила поведінки пішоходів.

2. Розширити знання дітей про дорожніх знаках, їх класифікації, видах транспорту.

3. Закріпити з дітьми знання правил вуличного руху.

4. Закріплювати знання дітьми сигналів і призначення світлофора.

5. Розвивати мислення, пам'ять.

6. Виховувати у дітей увагу, вміння надати допомогу товаришеві.

7.Развівать усну зв'язну мова, вміння висловлювати свої думки послідовно, використовуючи в мові поширені пропозиції.

8.Создавать ситуацію радісного емоційного настрою, виховувати в дітях грамотних пішоходів, які вміють самостійно користуватися отриманими знаннями в повсякденному житті.

матеріал: два набори дорожніх знаків, жетони-призи, дві моделі світлофора, картинки із зображенням транспортних засобів, кола червоного, жовтого і зеленого кольорів.

Хід заняття:

ведуча: Привіт, хлопці! Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож - гру! Наша гра називається - вікторина з правил дорожнього руху. Змагатися між собою будуть 2 команди. Послухайте уважно умови гри: за кожну правильну відповідь учасники будуть отримувати жетони-призи, перемагає та команда, яка збере більше всіх жетонів.

(Діти діляться на команди за допомогою лічилки:

Стоп, машина,

Стоп, мотор!

Гальмуй скоріше, шофер!

Червоне око-

Дивиться в упор-

Це строгий світлофор!). Отже, починаємо.

1 завдання - «Дорожні знаки». Увага! Увага! перше завдання

Він вкаже поворот

І підземний перехід.
Без нього не можна ніяк!
Цей друг - ... дорожній знак.

Зараз подивимося, чи добре наші учасники знають дорожні знаки. Перед кожною командою лежать дорожні знаки. Я читаю вам загадку, а ви повинні її отгадав, підняти картку з дорожнім знаком. Хто перший підняв руку, та команда і відповідає.

Грізно мчать автомобілі,
Як залізна ріка!
Щоб тебе не розчавили,
Немов крихкого жучка, -
Під дорогою, немов грот,
Є ...

(Підземний перехід.)

Це що за чудо-юдо,

Два горба, як у верблюда?

Трикутний цей знак

Називається він як?

( "Нерівна дорога".)

Попереджає цей знак,

Що край дороги тут загзаг,

І попереду машину чекає

Крутий ...

("Небезпечний поворот".)

Місце є для переходу,
Це знають пішоходи.
Нам його розлініяний,
Де ходити - всім вказали.

(Пішохідний перехід)

ведуча: Щоб руки були цілі, щоб ноги були цілі,

Знаки ці треба знати! Треба знаки поважати!

2 завдання - «Вчені питання». Кожна команда повинна правильно відповісти на поставлене їй питання.

  • Як потрібно обходити машини, що стоять біля тротуару? (Тільки ззаду, щоб бачити що йде за ними транс порт.)
  • Де пішоходи зобов'язані переходити вулицю і як? (За переходу, спокійним кроком.)
  • Що таке регульоване перехрестя? (Це перехрестя, на якому рух регулюється міліціонером-регулювальником або світлофором.)
  • Як треба переходити вулицю, якщо немає регулювальника? (Переконатися в безпеці, подивитися наліво, дійшовши до середини дороги - направо.)
  • Коли можна переходити вулицю на регульованих перехрестях? (При зелене світло світлофора або дозвільному сигналі регулювальника.)
  • Які сигнали світлофора ви знаєте? Що означає кожен сигнал?
  • Які сигнали міліціонера-регулювальника ви знаєте? Яке їхнє значення для пішоходів?
  • Чому не можна грати на проїжджій частині дороги? (Це небезпечно для життя.)
  • Як називається людина, яка їде в транспорті, але не управляє ним? (Пасажир)
  • Місце для очікування транспорту? (Зупинення) 3 завдання - конкурс капітанів «Почин світлофор».

Ведучий.

Я очиськами моргаю
Невпинно день і ніч.
І машинам допомагаю,
І тобі хочу допомогти.
(Світлофор.)

(На підлозі лежать моделі світлофорів без сигналів і кола: червоний, зелений, жовтий. Капітани повинні в правильному порядку викласти на моделі сигнали світлофора. Виграє той, хто першим правильно виконає завдання).

4 завдання - Физминутку « Червоний, жовтий, зелений» (Завдання не оцінюються) мета: розвиток уваги, пам'яті.

ведучий : Я буду показувати вам гуртки різного кольору: зелений кружок - все дружно плескають у долоні і марширують на місці; жовтий гурток - піднімають руки вгору; червоний - мовчать і стоять на місці.

5 завдання - «Загадки про транспортні засоби».

Ведучий. Щоб запал веселощів не згас,
Щоб час минав швидше.
Друзі, я запрошую вас
До загадок швидше.

(Загадки задаються по черзі кожній команді).

Є і водний, і повітряний,
Той, що рухається по суші,
Вантажі возить і людей.
Що це? Скажи скоріше! ( транспорт)

Спозаранку за віконцем
Стук, і дзвін, і метушня.
За прямим сталевим доріжках

Ходять червоні вдома.
(трамвай)

Дивовижний вагон!
Посудіть самі:
Рейки в повітрі, а він

Тримає їх руками.
(тролейбус)

Цей кінь не їсть вівса,
Замість ніг - два колеса.
(велосипед)

Лине і стріляє,
Бурчить скоромовкою.
Трамваю не наздогнати,
За цією тараторкой.
(мотоцикл)

Там де будують новий будинок,
Ходить воїн зі щитом,
Де пройде він, стане гладко,
Буде рівний майданчик.
(бульдозер)

Повз машина з червоним хрестом

На допомогу хворому промчала бігом.

У цієї машини особливий колір:

Неначе халат білий одягнений.

(Швидка медична допомога.)

Що за диво цей будинок,

Вікна світлі колом.

Носить взуття з гуми

І харчується бензином.

(Автобус.)

ведуча: Молодці! Правильно, відгадали всі загадки. А до якого виду транспорту можна адресувати наші загадки?

діти: До наземного.

6 завдання - гра «Подумай - відгадай».

Правила: необхідно давати правильний індивідуальний відповідь, а не вигукувати його хором. Виграє та команда, яка отримає найбільше жетонів за правильні відповіді. Я буду вам задавати питання, хто знає правильну відповідь, повинен підняти руку.

Діти сидять півколом.

Скільки коліс у легкового автомобіля? (Чотири.)

Скільки людей можуть їхати на одному велосипеді? (Один.)

Хто ходить по тротуару? (Пішохід.)

Хто керує автомобілем? (Водій.)

Як називається місце перетину двох доріг? (Перехрестя.)

Для чого потрібна проїжджа частина? (Для руху транспорту.)

По якій стороні проїжджої частини рухається транспорт? (По правій.)

Що може статися, якщо пішохід або водій порушив правила дорожнього руху? (Аварія або ДТП.)

Який світло верхній на світлофорі? (Червоний.)

З якого віку дозволяється дітям їздити на велосипеді по вулиці? (З 14 років.)

Скільки сигналів у пішохідного світлофора? (Два.)

Скільки сигналів у транспортного світлофора? (Три.)

На яку тварину схожий пішохідний перехід? (На зебру.)

Як пішохід може потрапити в підземний перехід? (По сходах вниз.)

Якщо немає тротуару, де можна рухатися пішоходу? (За узбіччі зліва, назустріч транспорту.)

Які машини обладнані спеціальними звуковими і світловими сигналами? ( «Швидка допомога», пожежна та поліцейська машини.)

Що тримає в руці інспектор ГИБДД? (Жезл.)

Який сигнал подає автомобіль, повертаючи праворуч? (Моргає правої маленької лампочкою.)

Де потрібно грати, щоб не наражатися на небезпеку? (У дворі, на дитячому майданчику.)

Підведення підсумків. Ведучий: Молодці, хлопці! Як ви думаєте для, чого ми сьогодні з вами повторювали правила дорожнього руху? (Відповіді дітей).

А тепер давайте порахуємо жетони і з'ясуємо, яка команда найкраще знає правила дорожнього руху. Ви правильно виконували всі завдання, і тому кожному з вас ми вручаємо медаль «Всезнайка правил дорожнього руху».

Тест з Правил дорожнього руху "Азбука міста" (для 3 класу)


Бестик Ірина Вікторівна, вихователь КГУ «Обласна спеціальна (корекційна) школа-інтернат для дітей з вадами слуху», Республіка Казахстан, СКО, м Петропавловськ.
опис: тест за правилами дорожнього руху для учнів 3 класу призначений вихователям і вчителям початкових класів при проведенні підсумкового перевірочного тестування по ПДР. Учні повинні відповісти на запропоновані питання тесту по ПДР, підібравши одну правильну відповідь до кожного питання.

мета: підсумкова перевірка знань учнів 3 класу з правил дорожнього руху у формі тестування.
завдання:
- провести підсумкове тестування з ПДР;
- узагальнити знання молодших школярів з правил дорожнього руху;
- формувати навички безпечної поведінки в учнів на вулиці і в транспорті;
- прищеплювати навички дотримання правил дорожнього руху молодшими школярами;
- розвивати логічне мислення і пам'ять учнів.

Азбука міста

Місто, в якому
З тобою ми живемо,
Можна по праву
Порівняти з букварем.
Азбукою вулиць,
Проспектів, доріг
Місто дає нам
Весь час урок.
Ось вона, азбука, -
Над головою:
знаки розвішані
Уздовж бруківці.
азбуку міста
Пам'ятай завжди,
Щоб не трапилася
З тобою біда.
(Я. Пішумов)

Тест по ПДР «Азбука міста» (для 3 класу)

1. Назвіть всіх учасників дорожнього руху?
А) пішоходи;
Б) водії, пасажири;
В) всі перераховані.

2. Коли треба дотримуватися правил дорожнього руху?
А) завжди;
Б) коли поруч дорожній поліцейський;
В) коли у тебе гарний настрій.


3. Де з'явився перший світлофор?
А) в Англії;
Б) в Німеччині;
В) в Росії.

4. Скільки сигналів на світлофорі для пішохода?
А) один;
Б) три;
В) два.

5. Що означає жовтий сигнал світлофора?

А) забороняє рух транспорту і пішоходів;
Б) дозволяє рух транспорту і пішоходів;
В) забороняє рух пішоходам.


6. Хто регулює рух на дорозі, коли на вулиці не працює світлофор?
А) поліцейський;
Б) регулювальник;
В) дорожній робітник.

7. Чим користується регулювальник, коли керує рухом транспорту на перехресті?
А) жезлом;
Б) паличкою;
В) рацією.

8. Який сигнал позначають розведені руки регулювальника?
А) рух пішоходів дозволено;
Б) рух транспорту заборонено;
В) рух пішоходів і транспорту заборонено.

9. Назвіть елементи дороги в місті.
А) проїжджа частина, тротуар, розділова смуга;
Б) вулиця, кювет, велосипедна доріжка;
В) шосе, узбіччя, пішохідна доріжка.

10. Якого елемента дороги не існує?
А) кювет;
Б) узбіччя;
В) парапет.

11. Який боку повинен дотримуватися пішохід при русі по тротуару?
А) байдуже;
Б) правого боку;
В) лівого боку.


12. При якому дорожньому знаку біля школи можна безпечно перейти вулицю?
А) при знаку «Пішохідний перехід»;
Б) при знаку «Діти»;
В) при знаку «Рух прямо».

13. До якої групи дорожніх знаків відноситься знак «Пішохідний перехід»?
А) інформаційно-вказівний;
Б) знаки пріоритету;
В) застережливий.

14. Які бувають пішохідні переходи?
А) зебра;
Б) наземні, підземні, надземні;
В) наземні, підземні.

15. Скільки разів потрібно подивитися пішоходу в ліву і в праву сторону вулиці, щоб безпечно пройти дорогу по пішохідному переходу?
А) 1 раз;
Б) анітрохи;
В скільки потрібно для безпеки.

16. Що ви будете робити, якщо не встигли перейти дорогу на зелений сигнал світлофора?
А) продовжите рух далі;
Б) закінчите перехід на острівці безпеки;
В) швидко перебіжить дорогу.

17. Хто такий пасажир?
А) людина, яка знаходиться в машині, крім водія;
Б) той, хто водить машину;
В) той, хто ходить пішки.

18. Як називається транспорт, службовець для перевезення людей?
А) громадський;
Б) повітряний;
В) особистий.

19. Який транспорт відносяться до міського громадського транспорту?
А) автобус, тролейбус, вантажівка;
Б) літак, потяг, теплохід;
В) тролейбус, автобус, трамвай.

20. Де в місті слід очікувати громадський транспорт?
А) на проїжджій частині;
Б) на посадочній площадці;
В) на узбіччі дороги.

21. Чи можна грати на проїжджій частині дороги?
А) грати не можна ні в якому разі;
Б) якщо в цей час немає машин;
В) в малорухливі ігри.


22. Де можна кататися на санках і ковзанах в місті?
А) на пішохідній доріжці і тротуарі;
Б) на узбіччі дороги;
В) в спеціально відведених місцях.

23. Кого можна катати на своєму велосипеді на вулиці?
А) нікого;
Б) тільки однокласників;
В) дітей віком до 12 років.


24. З якого віку дитина дозволяється правилами дорожнього руху їздити на велосипеді по вулицях міста?
А) дозволяється з 12 років;
Б) дозволяється з 10 років;
В) дозволяється з 14 років.

25. Що можна віднести до причин ДТП?
А) перехід вулиці перед близько йде машиною;
Б) перехід вулиці в недозволеному місці;
В) всі перераховані варіанти.

Вікторина по ПДР «Ввічливі пішоходи».


Опис роботи: даний матеріал буде корисний для вчителів початкових класів, педагогів додаткової освіти, для дітей молодших класів та їх батьків.
Аляб'єва Марина Вікторівна педагог додаткової освіти, МБУДО ЦДОД міста Дімітровграда Ульяновської області.
цілі: Профілактика дитячого травматизму на дорогах і вулицях міста.
завдання:
- систематизувати знання дітей з правил дорожнього руху,
- розвивати у дітей пізнавальні процеси і навички самостійного мислення,
- закріплювати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці.
устаткування: кольорові банки, важкі кістяні кулі, картки-ребуси, пазли, конверти зі знаками, чисті аркуші А4, кольорові олівці, кулькові ручки, ілюстрації за тематикою для оформлення.
Хід вікторини:
педагог:
У нашій країні безліч доріг. У будь-який час року і в будь-яку погоду по ним їздить безліч автомобілів, автобусів, трамваїв, тролейбусів, мотоциклів, велосипедистів, переходять проїжджі частини пішоходи.
Ще з давніх часів люди мріяли про швидкостях. У багатьох збулися мрії і ми здатні швидко пересуватися на великі відстані, але зі збільшенням комфорту і швидкості, людина стала заручником небезпечних ситуацій на дорогах. Але небезпека збільшується в багато разів якщо людина не знайомий з правилами поведінки і руху на дорогах.
Зростає потік машин, на вулицях стають небезпечно. Але небезпека підстерігає тільки тих, хто не знає правил руху, не вміє правильно поводитися на вулиці, не дотримується дисципліни. Для тих, хто добре вивчив правила вуличного руху, хто ввічливий і уважний, вулиця зовсім не страшна. Кожен поважаючий себе громадянин, повинен знати і дотримуватися правил дорожнього руху. Думаю, що ми з вами є ввічливими пішоходами і будемо раді закріпити відомі правила і заповнити прогалини, де ще могли б сумніватися або не знати правила поведінки на дорогах. Наші знання і вміння орієнтуватися на дорогах будуть на пряму пов'язані з нашою безпекою.

«ЦЕ ЦІКАВО ЗНАТИ ...»

(З історії дорожнього руху)
За старих часів вулиці в містах і заміські дороги були єдиними і для тих, хто їхав, і для тих, хто йшов пішки. Це призводило до плутанини, а нерідко і до нещасних випадків. Незважаючи на різні строгості, аж до царських указів, щоб їдуть були обережними і не давили кіньми йдуть пішки, кількість нещасних випадків не зменшувалася. Тільки тоді стали будувати в містах спеціальні доріжки, які назвали французьким словом - тротуар, що в перекладі означає «дорога для пішоходів». А щоб на тротуар не заїжджати екіпажі або сани, його підняли над проїзною частиною. Вже пізніше, з появою великої кількості автомашин, для наведення порядку руху по проїжджій частині дороги люди стали робити на ній дорожню розмітку. Знаючи її позначення, водій або пішохід можуть правильно орієнтуватися в дорожній обстановці і не потрапити в біду.
«У будь-якого перехрестя
Нас зустрічає світлофор
І заводить дуже швидко
З пішоходом розмова:
Світло зелений - проходь!
Жовтий - краще почекай!
Якщо світло запалилося червоний-
значить,
Рухатися небезпечно!
Стій!
Нехай пройде трамвай.
Наберіться і поважай
Правила руху.

(Я. Пішумов)
Всім нам відомий світлофор. А чи знаєте ви, як він з'явився?
... Своє походження світлофори ведуть від семафорів, які застосовувалися на залізницях і мали два кольори - червоний і зелений. Такий семафор, понад сто років тому, був встановлений в Лондоні. За допомогою лебідки піднімалася стріла з зеленим або червоним диском. Щоб не було сутичок, люди придумали проміжний жовте світло. А в нашій країні світлофор був встановлений в 1929 році в Москві. Першими світлофорами керував регулювальник ».
Не помітити і не зрозуміти сигнали світлофора просто неможливо.
Перейти через дорогу
Вам на вулицях завжди
І підкажуть, і допоможуть
Наші вірні кольори ... (червоний, жовтий, зелений).

1. «Назва».
Пропоную Вам хлопці продемонструвати, що ми з Вами - «Ввічливі пішоходи» на дорогах, для цього нам необхідно розділитися на дві команди і продумати назву своїй команді відповідно тематиці.


2. «Конверти».
Кожна команда отримує по конверту зі знаками дорожнього руху. У кожному - 5 знаків. Відгадати назви дорожніх знаків (по 1 балу за знак).
3. «Хто швидше».
Необхідно зібрати правильно пазл відповідно знаку, кожен правильно зібраний пазл приносить команді 1 бал.


4. «Питання - відповідь».
За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Якщо команда відповідає неправильно, то право відповіді переходить до тієї команди, яка знає відповідь. Питання, задаються командам по черзі:
1. Що таке тротуар? (Дорога для руху пішоходів)
2. Що таке зебра? (Розмітка дороги, що позначає пішохідний перехід)
3. Кого називають пішоходом? (Людини поза транспорту, що знаходиться на дорозі, але не працює на ній)
4. Як правильно обходити трамвай? (Спереду)
5. Кого називають водієм? (Людини, керуючого будь-яким ТЗ)
6. Де можна грати дітям на вулиці? (В спеціально відведених для ігор місцях)
7.С якого віку дозволяється їзда на велосипеді по дорогах? (З 14 років)
8. Як правильно обходити автобус і тролейбус? (Ззаду)
9. Що обов'язково повинні робити люди, які сидять на передніх сидіннях автомобіля? (Пристібатися ременями безпеки)
10. Що таке ж / д переїзд? (Місце перетину залізниці з автомобільної)
11. У якому віці можна отримати водійське посвідчення? (У 18 років)
12. На яке світло світлофора треба переходити вулицю (На зелений).
5. «Новий знак».
Хлопці, Ви продемонстрували вже свої знання, а ось тепер я пропоную Вам пофантазувати і вирішити, якого знака дорожнього руху на Ваш погляд не вистачає, а він необхідний. Його потрібно намалювати і защіть свій проект (до 3 балів).


6. Гра «Як ти гадаєш»
Кожній команді дається по дві записки, на яких написано: 1команда: регулювальник, автомобіль; 2команде: велосипедист, світлофор. Один з учасників повинен зобразити, що написано, а протилежна команда за кожну правильну відповідь отримає по 1 балу.
7. «Загадки».
Відповідає кожна команда по черзі, якщо відповідь невірний право відповіді переходить в іншу команду (по 2 бали).
1. Цей кінь не їсть вівса,
Замість ніг - два колеса. (Велосипед)

2. Що за диво - червоний будинок,
Пасажирів багато в ньому.
Взуття має з гуми,
А харчується бензином. (Автобус)

3. Носить хобот, а не слон.
Але слона сильніше він.
Сотні рук він замінює!
Без лопати, а копає! (Екскаватор)

4. Ходить скалка по дорозі,
огрядна, величезна.
І тепер у нас дорога,
Як лінійка рівна. (Дорожній каток)

5. До нас у двір забрався кріт,
Риє землю біля воріт.
Тонна в рот землі увійде,
Якщо кріт розкриє рот. (Екскаватор, трактор)

6. Лине і стріляє,
Бурчить скоромовкою.
Трамваю не наздогнати,
За цією тараторкой. (Мотоцикл)

7. Довгою шиєю поверчу -
Вантаж важкий підхоплю.
Де накажуть - покладу,
Людині я служу. (Підйомний кран)

8. Там де будують новий будинок,
ходить воїн зі щитом,
де пройде він, стане гладко,
буде рівний майданчик. (Бульдозер)
8. «Фабрика прислів'їв»
Є прислів'я «Тихіше їдеш - далі будеш». Ваше завдання за 2 хв придумати своє правило, свою прислів'я для пішоходів (до 3 балів).
9. «Ребуси»
Хлопці, хто з Вас бував в боулінгу, за таким принципом ми будемо проводити наступне завдання. Потрібно кулею збити банки, в яких знаходяться ребуси. Хто збив більшу кількість банок в пріоритеті, але необхідно ще, і розгадати правильно ребуси. Якщо команда не змогла розгадати ребус, право для розгадування переходить в іншу команду. Вам не тільки необхідно бути влучними, але і проявити кмітливість. За кожен правильно відгаданий ребус команда отримує (1 бал).
(Машина, метро, \u200b\u200bрозворот, дорога, таксі, перехід).



10. «Автомульті».
Питання з мультфільмів та казок, в яких згадуються транспортні засоби. Команди відповідають по черзі, отримуючи за кожну правильну відповідь по 1 балу.
На чому їхав Ємеля до царя на подвір'я?
(На грубці)
Улюблений двоколісний вид транспорту кота Леопольда?
(Велосипед)
Чим змащував свій моторчик Карлсон, який живе на даху?
(Варенням)
Який подарунок зробили батьки дядька Федора листоноша Пєчкін?
(Велосипед)
У що перетворила добра фея гарбуз для Попелюшки?
(В карету)
На чому літав старий Хоттабич? (На килимі - літаку)
Особистий транспорт Баби - Яги?
(Ступа)
На чому поїхав до Ленінграда людина розсіяний з вулиці Басейної?
(Поїзд)
На чому літав Барон Мюнхгаузен?
(На ядрі)
На чому катався Кай? (На санчатах)
11. «Автомобіль майбутнього»
За 5 хвилин потрібно придумати і намалювати всією командою «автомобіль майбутнього» і потім захистити свій проект. Чим він хороший? (До 3 балів).

Вікторина по правилам дорожнього руху

Хлопці, сьогодні ми проводимо гру-вікторину з правил дорожнього руху «Знавці правил дорожнього руху».

З кожним днем \u200b\u200bна наших дорогах з'являється все більше і більше автомобілів. Високі швидкості і інтенсивність руху вимагають від водіїв і пішоходів бути дуже уважними.

Дисципліна, обережність і дотримання правил дорожнього руху водіями та пішоходами - основа безпечного руху на вулиці.

Послухайте трохи про історію правил дорожнього руху.

У Росії правила дорожнього руху на конях були введені Петром I 03.01.1683 року. Указ звучав так: «Великим государем відомо учинилося, що багато врахували їздити на санях на вожжах з бичами великими і їдучи по вулиці недбало людей побивають, то надалі з цього часу в санях на вожжах не їздити».

Перший світлофор був винайдений в 1868 році в Лондоні. Це був газовий ліхтар з двома фільтрами: зеленим і червоним. Кольори мінялися за допомогою ручного приводу, яким керував поліцейський.

Перший сигнальний світлофор з'явився в США в 1919 році.

1 етап: «Перехрестя загадок»

Учасникам пропонується відгадати загадки по дорожньої тематики.

На асфальтовій дорозі У машин взуті ноги. Нехай гумові занадто, Дуже міцні ... (Покришки)

Мчу по вулиці я хвацько,

Але міцно тримає кермо

водій.

Ем НЕ кашу, а бензин.

І мене звуть ... (Автомобіль)

Тягнеться нитка, серед полів петляючи.
Лісом, перелісками без кінця і краю.
Ні її порвати, ні в клубок змотати. (Дорога)

Ясним вранці уздовж дороги
На траві блищить роса.
По дорозі їдуть ноги
І біжать два колеса.
У загадки є відповідь: це мій ...
(Велосипед)

На колесах диво-будинок,

На роботу їдуть в ньому,

І на відпочинок, на навчання.

А зветься він ... (Автобус)

Я в будь-який час року
І в будь-яку негоду,
Дуже швидко в годину будь
Повезу вас під землею. (Метро)

Дві пари ніг на бруківці,
І дві руки над головою.
Що це? (Тролейбус)

Наш приятель тут як тут -
Всіх домчить він в п'ять хвилин.
Гей, сідай, гав не лови,
Відправляється ... (Трамвай)

Ми машини потрібні,
На допомогу нас клич.
У нас на дверцятах бічній
Написано - 03. (Швидка допомога)

Ми машини потрібні,
І якщо раптом біда.
У нас на дверцятах бічній
Написано - 02. (Міліція)

Ми машини потрібні,
Пожежа ми переможемо
Якщо полум'я спалахне,
Телефонуйте - 01. (Пожежна машина)

Рученьки-ручища,
Що в землі ти шукаєш?
Нічого я не шукаю,
Землю рою і тягну. (Екскаватор)

однорукий велетень
Підняв руку до хмар,
Займається працею:
Допомагає будувати будинок. (Підйомний кран)

Два брата тікають, а два доганяють?
Що це? (Колеса)

2 етап: «Автомульті»Учасникам пропонується відповісти на питання по мультфільмах і казках, в яких згадуються транспортні засоби.

  1. На чому їхав Ємеля до царя на подвір'я? (На грубці)
  2. Улюблений двоколісний вид транспорту кота Леопольда? (Велосипед)
  3. Чим змащував свій моторчик Карлсон, який живе на даху? (Варенням)
  4. Який подарунок зробили батьки дядька Федора листоноша Пєчкін? (Велосипед)
  5. У що перетворила добра фея гарбуз для Попелюшки? (В карету)
  6. На чому літав старий Хоттабич? (На килимі-літаку).
  7. Особистий транспорт Баби-Яги? (Ступа)
  8. На чому поїхав до Ленінграда людина розсіяний з вулиці Басейної? (На поїзді)
  9. За допомогою якого транспорту пересувалися Бременські музиканти?
    (За допомогою візка)

3 етап: «Зрозумій мене»

У цьому конкурсі треба просто відгадати слово, яке має на увазі ведучий

1. По ній ходять і їздять. (Дорога).

2. Старовинне транспортний засіб для принцес. (Карета).

3. Дво- або триколісне транспортний засіб. (Велосипед).

4. Заборонні, що інформують і попереджуючі зображення уздовж доріг. (Дорожні знаки).

5. Місце, де «зустрічаються» дороги. (Перехрестя).

6. По ньому не їздять. (Тротуар).

7. Він може бути і на землі, і під землею, і над землею. (Перехід).

8. Є й у автомобіля, і у птиці. (Крило).

9. Він визначає швидкість автомобіля. (Спідометр).

10. Місце відпочинку і зберігання для транспортних засобів. (Гараж).

11. Контролер дорожнього руху. (Інспектор ГИБДД).

12. зупиночних засіб. (Гальмо).

4 етап: «Ті, що говорять знаки»

Учасникам пропонується відгадати загадки про дорожніх знаках і показати знак на плакаті.

Якщо ти поспішаєш в дорозі
через вулицю пройти,
Там йди, де весь народ,
там, де знак ...

(Пішохідний перехід)

Затихають всі мотори,
І уважні водії,
Якщо знаки говорять:
«Близько школа! Дитячий садок!"

(Діти)

А під цим знаком ні за що на світі
Чи не катайтеся, діти, на велосипеді.

(Рух на велосипеді заборонено)

Всім знайомі смужки

Знають діти, знає дорослий.

На ту сторону веде

(Пішохідний перехід).

Чудо-кінь - велосипед.
Можна їхати чи ні?
Дивний цей синій знак.
Чи не зрозуміти його ніяк!

(Велосипедна доріжка)

Якщо потрібно викликати маму,
Зателефонувати гіпопотамів,
По дорозі зв'язатися з одним -
Цей знак до твоїх послуг!

(Телефон)

Видно будувати будуть будинок -
Цегла висять кругом.
Але у нашого двору
Будмайданчик хоч я знаю.

(В'їзд заборонений)

Білий круг з облямівкою червоного -
Значить, їхати безпечно.
Може, і висить він даремно?
Що ви скажете, друзі?

(Рух заборонено)

Гей, водій, обережно!

Їхати швидко неможливо,

Знають люди все на світі:

У цьому місці ходять діти.

("Обережно діти!")

На машинах тут, друзі,

Їхати нікому не можна,

Можна їхати, знайте, діти.

Тільки на велосипеді.

("Велосипедна доріжка")

Я не мив в дорозі рук,

Поїв фрукти, овочі,

Захворів і бачу пункт

Медичної допомоги.

Що мені робити?

Як мені бути?

Потрібно терміново зателефонувати.

Повинен знати і ти, і він -

У цьому місці телефон.

Це що ж? Ой ой ой!

Перехід тут під землею.

Так сміливіше йди вперед!

Боїшся ти даремно,

Знай, підземний перехід

Тут і вилка, тут і ложка,
Заправитися трошки.
Нагодували і собаку ...
Кажемо: «Спасибі знаку!».( «Пункт харчування»)

5 етап: Конкурс - вікторина

  1. Яке в Росії рух: ліво-або правосторонній? (Правобічне).
  2. Чи можна йти пішоходу, якщо загорілося жовте світло? (Ні, необхідно стояти)
  3. Де можна переходити проїжджу частину? (На світлофорі, там, де встановлений знак «пішохідний перехід», є дорожня розмітка пішохідного переходу (зебра), по підземному переходу).
  4. Якщо на переході горить світлофор і інспектор ДАІ також керує рухом, то чиї сигнали ви будете слухати? (Інспектори ДАІ).
  5. Для чого служить «острівець безпеки»?
  6. По якій стороні тротуару повинні йти пішоходи?
  7. Де треба ходити по вулиці, дорозі, якщо немає тротуару?
  8. Хто відповідає за порядок на дорогах?
  9. З якого віку можна їздити на велосипеді по вулиці (дорозі)?
  10. Для чого служить проїжджа частина дороги?
  11. Для кого призначений тротуар?
  12. Як називається частина дороги, розташована по обидва боки проїжджої частини і служить для зупинки автомобілів і руху пішоходів?
  13. Пристрій для руху велосипедистів?
  14. Які вулиці називаються вулицями з одностороннім рухом?
  15. Що означає зелений сигнал світлофора?
  16. В який бік потрібно подивитися, дійшовши до середини вулиці?
  17. Для чого служить посадочний майданчик?
  18. Кому дає команди пішохідний світлофор?
  19. Що означає червоний сигнал світлофора?
  20. Де повинні кататися на велосипеді учні 1-6 класів?
  21. Чи можна їздити на велосипеді, не тримаючись за руль?
  22. Скільки коліс у легкового автомобіля?
  23. В яких місцях встановлюється знак «Обережно, діти!».
  24. Куди дивиться пішохід при переході через вулицю?
  25. Скільки людей можуть їхати на одному велосипеді?
  26. Місце посадки і висадки пасажирів?
  27. Для чого транспортні засоби обладнують сигналами світлофора?