Навіщо потрібні машини. Навіщо потрібні автомобілі Презентація по навколишнього світу навіщо потрібні автомобілі

МКОУ Соляновская ЗОШ

Районний конкурс методичних розробок для початкової школи

«Його Величність Урок»

Навіщо потрібні автомобілі?

Навколишній світ

УМК «Школа Росії»

Місце проведення: Іркутська обл.

Тайшетський р-н. п. Соляна

Предмет: навколишній світ

Учитель початкових класів, МКОУ Соляновская ЗОШ

Тема:Навіщо потрібні автомобілі?

Мета уроку:створення умов для формування первинних уявлень дітей про призначення, пристрої, різноманітності автомобілів .

Завдання уроку:

Особистісні УУД:

Прийняття та освоєння соціальної ролі того, хто навчається;

Розвиток мотивів навчальної діяльності та формування особистісного сенсу навчання;

Розвиток вміння оцінювати свої досягнення на уроці.

Метапредметние УУД:

Пізнавальні УУД:

Самостійно припускати, яка інформація потрібна для вирішення навчальної задачі;

Здобувати нові знання: витягувати інформацію, представлену в різних формах (відео, текст, ілюстрація і ін.);

Переробляти отриману інформацію: робити висновки на основі узагальнення знань.

Регулятивні УУД:

- розуміти навчальне завдання уроку і прагнути її виконати;

Оволодіння здатністю приймати і зберігати цілі і завдання навчальної діяльності, пошуку засобів її здійснення;

Відповідати на підсумкові питання і оцінювати свої досягнення на уроці.

Комунікативні УУД:

Доносити свою позицію до інших: оформляти свої думки в усному мовленні;

Вчитися шанобливо ставитися до позиції іншого, намагатися домовлятися;

Здійснювати взаємний контроль у спільній діяльності;

Адекватно оцінювати власну поведінку і поведінку оточуючих.

Предметні результати:

Учні навчаться розрізняти види транспорту;

Дізнаються призначення автомобілів, їх пристрій;

Розглядатимуть і порівнювати ілюстрації підручника, витягувати з них інформацію;

Тип уроку:вивчення нового матеріалу.

Засоби навчання:презентація до уроку; малюнки Мурашки питаннячко і Мудрого Черепахи; роздатковий матеріал: картинки машин з назвами, тест; електронний додаток до підручника.

Технологічна карта уроку

дії педагога

дії учня

I .Організаціонний момент.

Мета етапу:підготовка учнів до майбутньої роботи на уроці.

Формуються УУД:позитивне ставлення до майбутньої діяльності, включення в навчальну діяльність.

Привіт, хлопці.

Довгоочікуваний дано звонок-

Починається урок.

Нам лінуватися не годиться -

Будемо новому вчитися.

На нашому уроці, як зазвичай, присутні Мурашка Вопросик і Мудра Черепаха.

(Додаток 1) слайд 2

Повторюють речівку, показуючи свою готовність до уроку.

II . самовизначеннядо діяльності

Мета етапу:виведення проблемного питання на основі наявних знань учнів

Формуються УУД:оволодіння логічним дією узагальнення; побудова міркувань на основі відомих понять.

1.Загадкі.

Будинок по вулиці йде,

На навчання всіх везе.

Чи не на курячих тонких ніжках,

А в гумових чобітках.

У нього величезний кузов,

Кузов для різних вантажів,

Він могутній, сильний, як бик,

А зветься - ...

Назвіть одним словом ці предмети.

Хлопці, а які автомобілі ви ще знаєте?

слайд 3

Автобус.

Вантажівка.

Автомобілі, транспорт.

III . Постановка навчальної задачі.

Мета етапу:створення умов для формулювання дітьми мети уроку.

Формуються УУД:вміння усвідомлювати і формулювати мету роботи на уроці за допомогою вчителя; розуміння навчальної задачі і прагнення її виконати; готовність слухати співрозмовника і вести діалог; викладати свою думку та аргументувати свою точку зору;

Як ви думаєте, хлопці, про що ми будемо говорити на уроці?

Складіть питання зі словами:

Ми будемо говорити про машини, про автомобілі.

Навіщо потрібні автомобілі?

Які бувають автомобілі?

Як влаштовані автомобілі?

IV . « Відкриття нового знання »(Рішення навчальної завдання)

Мета етапу:створення умов для вирішення навчальної задачі і знаходження шляхів її вирішення.

Формуються УУД:оволодіння початковими відомостями про різноманіття автомобілів, їх призначення, пристрої, а також базовими предметними поняттями, що відображають істотні зв'язки і відносини між об'єктами і процесами; активне використання мовних засобів і засобів інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ) для вирішення комунікативних і пізнавальних завдань.

1. Фронтальна бесіда.

Спробуємо відповісти на поставлені вами питання.

Навіщо потрібні автомобілі?

Які бувають автомобілі?

Як влаштовані автомобілі?

Досить у вас знань, щоб правильні відповіді на питання?

Звідки ми можемо взяти потрібну інформацію?

На які види (групи) ви б розділили всі автомобілі в залежності від їх призначення?

слайд 3

Як ми назвемо транспорт, для перевезення пасажирів?

Які автомобілі можна назвати пасажирським транспортом?

Як ми назвемо транспорт, для перевезення вантажів?

Існує ще вид транспорту, який називають спеціальним. Як ви думаєте, хлопці, чому його так називають спеціальним?

Ці машини потрібні для дуже відповідальної роботи, їх викликають по телефону, якщо потрібна термінова допомога.

Які автомобілі можна віднести до спеціального транспорту?

Учні висловлюють свої думки.

- Наших знань не вистачає.

З підручника, презентації, електронного додатка по навколишнього світу.

Учні висловлюють свої думки.

Для перевезення пасажирів, вантажів, ...

Пасажирський.

Автобус, тролейбус, таксі, трамвай.

Вантажний.

Швидка допомога, пожежна машина, поліцейська і т.д.

V . Первинне закріплення. Самостійна робота з самопроверкой за зразком.

Мета етапу:усвідомлення і застосування знань, отриманих при вирішенні навчального завдання.

Формуються УУД:оволодіння здатністю приймати і зберігати цілі і завдання навчальної діяльності; вміння домовлятися про розподіл функцій і ролей у спільній діяльності; вміння працювати з роздатковим матеріалом як засобом передачі ілюстративної і текстової інформації; готовність слухати співрозмовника.

1.Работав групах. слайд 3

Мурашка приніс однаковий набір карток для кожної групи (додаток 2)

Спробуйте самостійно розподілити автомобілі за їх призначенням. 1 група - пасажирський транспорт, 2 - вантажний, а 3 спеціальний. На це завдання вам дається 2 хвилини. Якщо група готова - візьміться все за руки і підніміть їх вгору.

Учитель роздає групам: картки

Перевірка слайд 4

2. Физминутку.слайд 5

Щоб поїхати на машині,

Накачати нам треба шини.

В бензобак наллємо бензин

І поїдемо в магазин.

Вислуховувати і поважати думку товариша; працювати дружно, спільно; вміти розподіляти завдання в групі; ввічливо звертатися один до одного, а також ввічливо робити зауваження; при необхідності надавати допомогу один одному.

Групи самостійно виконують завдання і сигналізують піднятими руками.

1 група: пасажирський транспорт.

2 група: вантажний транспорт.

3 група: спеціальний транспорт.

Діти дивляться на слайд і здійснюють перевірку.

VI . Вивчення нової теми. продовження(Рішення навчальної завдання)

Формуються УУД:Вміти оформляти свої думки в усній формі, слухати і розуміти мову інших

1.Обсужденіе навчального завдання.

А тепер нам залишилося відповісти на третє питання «Як влаштовані автомобілі?»

2. Робота в парах.Підручник с.60

3.Рассказ учнів"Пристрій автомобіля"

слайд 6

4. Робота в парах.електронний додаток

«Частини автомобіля».

5. Бесіда"Захист навколишнього середовища"

слайд 7

Учні висловлюють свої думки.

Учні в парах обговорюють пристрій автомобіля. Підручник с.60.

Розповідь учнів «Пристрій автомобіля» по слайду

Виконання завдання «Частини автомобіля» за електронною додатком.

VII . Включення нового знання в систему знань і повторення.

Формуються УУД:Вміти перетворювати інформацію з однієї форми в іншу: складати відповіді на питання

1.Іграв тестовій формі «Третій зайвий».

слайди 8

Учні показують цифрою потрібну відповідь і фіксують правильні відповіді.

VIII . Рефлексія діяльності (підсумок уроку)

Мета етапу:перевірка досягнення власної мети, оцінка емоційного стану і активності на уроці кожного учня.

Формуються УУД:вміння викладати свою думку та аргументувати свою точку зору і оцінку подій; усвідомлення особистісного сенсу навчання; закріплення позитивної мотивації на навчальну діяльність.

- Сьогодні на уроці я дізнався ...

Мій настрій ..., тому що ...

Мені було важко ...

Урок по навколишнього світу в 1 класі

тема: «Навіщо потрібні автомобілі?»

Форма навчальної роботи - класно-урочна.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Основні поняття: автомобілі (вантажний, пасажирський, спортивний, спеціальний).

Куплені навички дітей:

    застосування знань про види автомобільного транспорту за призначенням.

Форми організації роботи дітей: самостійна робота, робота в групах, фронтальна робота.

Мета уроку: сформувати уявлення про різноманітність автомобільного транспорту, розвивати пізнавальний інтерес і кругозір учнів, дотримуватись вимог до уроку з позиції здоров'язбереження.

Завдання уроку:

1. Формування понять: автомобіль, види автомобільного транспорту за призначенням.

2. Розвиток уяви; вміння аналізувати, порівнювати, групувати об'єкти; розвиток зв'язного мовлення учнів.

3. Дотримання здоров'язберігаючих технологій на уроці:

Облік вікових і статевих особливостей.

Облік стану здоров'я учня та його індивідуальних психофізіологічних особливостей при виборі форм, методів і засобів навчання.

Структурування уроку на частини в залежності від рівня розумової працездатності учнів.

Використання здоров'язберігаючих дій для збереження працездатності та розширення функціональних можливостей організму учнів.

Устаткування і наочність

У вчителя:

    комп'ютер, мультимедіа - проектор;

    картки зі словами: «автомобілі», «вантажні», «пасажирські», «спортивні», «спеціальні»;

    виставка моделей автомобілів.

У учнів:

    підручник А.А.Плешаков «Світ навколо нас», 1 клас, 2 частина;

    робочий зошит до підручника;

    кольорові олівці;

    конверти з мозаїкою для парної роботи.

Хід уроку

1.Організаціонний момент.

Довгоочікуваний дано дзвінок -

Починається урок.

Встали, підтягнулися,

Один одному посміхнулися,

На мене всі подивилися і тихенько сіли.

Скажіть какое у вас сейчас настроение?

2. Введення в тему.

Допитливий Мурашка сьогодні на урок приніс нам загадки. Давайте допоможемо йому їх розгадати!

Ця сильна машина

Їде на величезних шинах!

Відразу півгори прибрав

Семитонний ... (самоскид)

Що за диво, червоний будинок,

Пасажирів багато в ньому.
Взуття має з гуми

І харчується бензином. (Автобус)

Підняв догори дві руки

Взяв дві жили в кулаки.

«Дай дорогу, постової,

Побіжу по бруківці! » (Тролейбус)

Нам жилося б дуже сумно,

Так тоскно б жилося,

Якщо б з наших вулиць сміття

Чи не возив ... (сміттєвоз)

Ми стоїмо на зупинці,

Ми поїдемо за обновкою.

Рейки є, ти не зівай,

До нас поспішає великий ... (трамвай)

Він і в поле, і на будівництві,

Він почесний трудовик.

Тяжкість він виносить непохитно,

Возить вантажі ... (вантажівка)

Чи не літає, чи не дзижчить-жук по вулиці біжить,

І горять в очах жука два блискучих вогника.

Це дав завод йому:

І огні- дивитися в темряву, і колеса, і мотор,

Мчав щоб щодуху. (Автомобіль)

Дуже жарко, дуже сухо,

Від спеки зомліла муха.

Кран нам воду не дает-

Десь знати ремонт йде.

Раптом до дерев і квіточок

Під'їжджає ставок в бочці.

Акуратно все полив і назад поїхав.

Зайнята працею непомітним,

Воду возить ... (водовозка)

Гей, не стійте на дорозі!

Мчить машина по тривозі.

А навіщо їй так поспішати?

Як навіщо? Пожежа гасити. (Пожежна машина)

Рукатих, зубаста, йде-бреде по вулиці.

Йде і сніг грабастает.

А двірник тільки мружиться,

А двірник посміхається:

Сніг без нього згрібається. (Снігоприбиральна машина)

Чи буває у дощику 4 колеса,

Скажи, як називаються такі чудеса? (Мийна машина)

Молодці, хлопці!

Як, одним словом назвати всі ці предмети? (Транспорт, автомобілі)

3. Повідомлення теми і постановка мети уроку.

Хлопці, припустімо про що будемо говорити на уроці?

- Тема нашого уроку: «Навіщо потрібні автомобілі»

Автомобіль привертає сучасної людини з раннього дитинства. Це улюблена іграшка хлопчаків і навіть більшості дівчат. Сьогодні на нашій виставці представлені найцінніші моделі з ваших колекцій.

Пропоную пограти в гру «Автосалон», ви будете продавцями машин, вам потрібно представити її так, щоб нам захотілося її купити.

Але ж автомобілі - це не тільки іграшки. Сьогодні мова піде про справжніх машинах.

Сьогодні на уроці ми з'ясуємо значення автомобільного транспорту, познайомимося з пристроєм автомобіля, дізнаємося про автомобіль майбутнього.

4.Ізученіе нового матеріалу.

Навіщо потрібні автомобілі?

Хлопці, ви бачите на дошці картинки автомобілів, вам потрібно вибрати одну найбільш вподобану і визначити до якої групи вона належить, будьте уважні на столах лежать листочки з назвою.

Розподіл на групи

Автомобілі

вантажні пасажирські спортивні спеціальні

Для чого потрібні вантажні автомобілі? Пасажирські? Спортивні? Спеціальні?

Хто керує автомобілем?

5. Гра-Физминутку

«Я водій»

Яким повинен бути справжній водій?

Ви зараз все перетворитеся на водіїв і опинитеся на вулиці великого міста, вам потрібно проїхати через місто і не зачепити жодну машину і не стоптати нікого.

Приготувалися! Подивилися на ліво, направо, вгору, вниз. Поїхали!

А ви знаєте коли з'явилися перші автомобілі і які вони були? Адже зараз на вулицях їх не зустріти, вони знаходяться в музеях або приватних колекціях.

Доповіді дівчаток Старовинні автомобілі.

Хлопці, виявляється автомобілі, що працюють на бензині, люди винайшли більш ста років тому. Вони дуже відрізнялися від наших сучасних машин.

Далеким предком автомобілів була парова машина. Вона була створена у Франції (1769год). «Візок Кюньо» була смішна. Гримуча і незграбна, з величезним паровим котлом з запаленою трубою, посередині стілець для водія, все це спорудження котилося на трьох колесах: попереду-одне маленьке, ззаду два великих. Водій керував машиною за допомогою важелів. Машина рухалася зі швидкістю всього 8 км на годину. Вершники сміялися над тихохідної машиною і легко обганяли її. По місту на цій машині дозволялося їхати всього зі швидкістю 3 км на годину.

Паровий автомобіль був занадто гучним і важким. Це мала бути інший автомобіль. Тому через сто років створили новий двигун, який не мав ні котла, ні топки. Новий двигун працював на бензині.

У першого автомобіля не було даху, а колеса нагадували велосипедні. Але він мчав по дорогах з нечуваною швидкістю, обганяючи карети і вершників.

(Розгляд ілюстрацій із зображенням перших машин)

А що ще повинен знати водій?

Будь-який автомобіль складається з частин. Зберіть мозайку автомобіля і підпишіть відомі вам частини автомобіля. Перевіримо чи всі частини ви підписали | перевірка за зразком)

Які ще частини автомобіля ви знаєте?

Ти, звичайно ж, любиш збирати конструктор? Він складається з різних дрібних деталей. Машина теж складається з різних дрібних деталей. Машина складається з металевих деталей. Виходить, що машину придумали ті дорослі, які грали, грали в дитинстві в конструктор, і загралися. Ось і в дорослому віці намагаються збирати з конструктора машини: прості і складні, маленькі і великі ...

Головною складовою будь-якого автомобіля є двигун, який в свою чергу складається з валів, шатунів, поршнів, клапанів і все це приводиться в дію за допомогою пальної суміші - бензином.

У кожній машині обов'язково є колесо. І не одне, а багато. І всі вони різні: маленькі і великі, з зубчиками і без, колесо кріпиться на вісь, яка допомагає колесу крутитися. А щоб ніщо не заважало колесу крутитися, є ще одна дуже важлива деталь - підшипник. Підшипник допомагає колесу крутитися на осі.

У автомобіля є ціла коробка з маленькими і великими колесами, які допомагають водієві включати різні передачі - першу, і другу, третю, четверту, п'яту.

Ось і виходить, що найголовніші деталі в дорослому конструкторі - машині, такі: двигун, підшипник, колесо, коробка передач

Як називають водія який їздить на великих машинах і їде далеко? далекобійник

Комплекс загальнорозвиваючого вправи «Автомобілі».

1. «Прокинулися, потягнулися»

Початкове положення (і.п.) - основна стійка, нахил голови вниз, руки за головою, лікті вниз.

Руки вгору - в сторони, голову підняти, прогнутися - глибокий вдих; повернутися в і.п. - видих.

2. «Заводимо мотор»

І.П. - стоячи ноги нарізно, руки в сторони.

Поворот тулуба вліво і вправо з обертовими рухами кистей рук перед грудьми.

3. «Перевіряємо ремені безпеки».

І.П. - стоячи, ноги нарізно, руки вздовж тулуба. Нахили вліво-вправо, руки ковзають уздовж тулуба.

4. «Перевіряємо гальма».

І.П. - стоячи, руки за спиною, виконуємо обертальні рухи стопою лівої - правої ноги по черзі.

5. «Поїхали!»

І.П. - о.с. виконуємо ходьбу на місці, що переходила, в біг.

Уявіть собі, що ми з вами відправилися в поїздку на автомобілі.

Де ви сядете? (На задньому сидінні). Чому?

З якого віку можна їздити на передньому сидінні?

Що потрібно обов'язково зробити, сідаючи в автомобіль? (Пристебнутись).

Молодці, ви просто зразкові пасажири!

5. Закріплення вивченого матеріалу.

Хлопці, чому Мудра черепаха наділу протигаз? Прочитайте.

Які автомобілі любить Злючка-Грязнучка? Чому?

Які автомобілі не любить Злючка? (Електромобіль)

Що це за автомобілі?

Як ви думаєте, чи потрібні нам такі автомобілі?

Намалюйте в групах автомобіль майбутнього.

    А чи знаєш ти, що було б, якби машинам не потрібен був бензин? (додатковий матеріал)

Продовж речення: Якби машини могли їздити без бензину, то ... Автомобілі рухаються завдяки тій енергії, яка виходить від згоряння бензину. У двигуні автомобіля виникають маленькі вибухи. Вони «розкручують» двигун. Двигун крутить колеса автомашини. Вона їде. Але від цих маленьких вибухів в двигуні в повітря виділяється велика кількість диму та інших шкідливих речовин. Іноді можна спостерігати, як пихкає і димить вихлопна труба у деяких автобусів і автомобілів. Деякі дорослі мріють придумати такий автомобіль, який б не забруднював повітря. Як ти думаєш: яким буде автомобіль майбутнього?

Автомобілі будуть їздити на електриці? Або будуть працювати від енергії Сонця? Зрозумілим є одне: для роботи машин постійно потрібен джерело енергії. Більшість видів енергії спочатку приходить до нас від Сонця. Жива природа - рослини і тварини - накопичують енергію сонячного світла. Коли рослини гинуть, вони виявляються під землею. Через багато, багато років вони перетворюються в вугілля, нафта, природний газ. Для утворення такого палива потрібно кілька мільйонів років. Людині потрібно економити і берегти запаси палива на нашій планеті.

6. Підсумок уроку. рефлексія

Молодці, ви добре попрацювали.

Що нового ви дізналися на уроці?

Який висновок можна зробити? (Автомобілі є надійними помічниками людини. Але, щоб використання їх було безпечним, необхідно знати і дотримуватися правил дорожнього руху і водіям, і пішоходам, і пасажирам.)

Що вам сподобалося на уроці?

Хто з вас хотів би створити новий автомобіль?

Наступний урок ми почнемо з конкурсу малюнків на кращий автомобіль майбутнього.

Урок завершено. Дякую за роботу.

7. Постановка домашнього завдання.

Хлопці, а вдома ви зробите свій автомобіль. Виріжете заготовки з робочого зошита і склеїти їх.

А ще подумайте, для чого потрібен цей автомобіль, придумайте йому свою марку.

8. Використана література та Інтернет ресурси.

    Світ навколо нас. Підручник для 1 класу початкової школи. У 2 ч. / А.А.Плешаков, - 8 - е изд. - М .: Просвещение 2009.

    А.А.Плешаков Робочий зошит до підручника для 1 класу «Світ навколо нас». У 2 ч.- М .: Просвещение 2009.

    О.І.Дмітріева «Поурочні розробки з курсу« Навколишній світ »- Москва« Вако »2006р

    Педрада. №11, 2003 с.14

Уже багато років автомобіль вважається найпопулярнішим транспортом на нашій планеті: він зручний, компактний, з його допомогою можна швидко дістатися до потрібного місця. Сучасне життя вже важко уявити без автотранспорту. Але давайте розберемося, навіщо потрібен автомобіль?

перші автомобілі

З тих пір, як людство винайшло колесо, почали з'являтися нові засоби пересування: різні вози, вози, карети, колісниці. Але вони не могли пересуватися самостійно, їх завжди тягнули сильні і витривалі тварини: коні, воли, осли.

Самим далеким предком сучасних автомобілів стала парова машина. Її створили у Франції в 1769 році, і вона називалася «Візок Кюньо».

Виглядала вона дуже незграбно і громіздко. До того ж перша парова машина не могла похвалитися швидкісний їздою, і пересувалася не більше 8 км. на годину.

Мал. 1. Візок Кюньо.

Лише через сто років був винайдений новий двигун, який міг працювати на бензині. Автомобіль на такому двигуні був без даху, а його колеса більше нагадували велосипедні. Однак він міг розвивати значну швидкість і без праці обганяв вершників і карети.

З цим винаходом почалася ера автомобілебудування, яка продовжує активно розвиватися і до цього дня.

ТОП-3 статтіякі читають разом з цією

Спочатку автомобіль був предметом розкоші, тому що його могли собі дозволити купити тільки дуже багаті люди. Тільки після того, як були побудовані великі автомобільні заводи, і налагодився випуск виробництва нового виду транспорту, автомобіль почав підкорювати весь світ.

різноманітність автомобілів

Уже багато років автомобіль не втрачає своєї популярності в якості транспортного засобу. Ще на початку ХХ століття було визначено кілька основних його види:

  • Легкові автомобілі - дуже зручний і комфортний вид особистого транспорту, який є в багатьох сім'ях. З його допомогою можна не тільки швидко переміститися з одного пункту призначення в інший, а й самостійно перевезти важкі або об'ємні предмети.
  • Автобуси або міський транспорт - необхідний для перевезення пасажирів в умовах міста. Автобусом вважається пасажирський автомобіль, у якого передбачено 9 і більше посадочних місць, 2-3 широкі двері. У великих містах великою популярністю користуються автобуси, що складаються з головної машини і причепа, з'єднаних за допомогою гнучкого переходу.

Мал. 2. Автобуси.

  • Вантажні автомобілі - великі машини, які найчастіше мають спеціальний кузов, в якому перевозять важкі вантажі.
  • - особливої ​​форми машини з дуже потужним двигуном, які можуть розвивати абсолютно неймовірну швидкість - понад 400 км. на годину. На них можна їздити тільки на спеціальних трасах - в місті таких машин не зустрінеш.

Мал. 3. Гоночні автомобілі.

Більшість машин їздить на бензині, вихлопи якого дуже сильно забруднюють навколишнє середовище. У великих містах, де дуже багато машин, загазованість досягає критичного рівня. Це дуже погано відбивається на природі та здоров'я людей. Тому останнім часом почали виробляти автомобілі, які використовують не пальне паливо, а енергію сонця або електроенергію.

Що ми дізналися?

При вивченні теми за програмою навколишнього світу за 1 клас ми з'ясували, як виглядали перші автомобілі, чим вони відрізнялися від сучасних машин. Також ми дізналися, для чого потрібні ці транспортні засоби людині.

Тест по темі

оцінка доповіді

Середня оцінка: 3.9. Всього отримано оцінок: 87.

Більшість з нас з дитинства мріє про машину. А як же - в культурі країн СНД автомобіль асоціюється з успіхом, дорослішанням, свободою і достатком. Ми купуємо бажаний об'єкт, однак через кілька років руки починають свербіти знову - хочеться машину могутніше, більше, престижніше. А якщо задуматися по-справжньому: навіщо потрібен автомобіль саме вам? Скільки грошей ви готові витрачати на «свободу» пересування?

У скільки обходяться машини автовласникам

Купуючи автомобіль, потрібно враховувати не тільки його вартість і ціни на бензин. Давайте порахуємо всі статті витрат, які чекають новоспеченого власника авто. Ми візьмемо машину середніх характеристик на кшталт Ford Focus і Volkswagen Golf, врахуємо стаж водіння від 4 до 7 років і щорічний пробіг не більше 20000 кілометрів. Що виходить:


Разом загальні витрати - близько 280 000 на рік, або 23 500 в місяць. Але варто враховувати, що «Каско» оформляють далеко не всі, а також не всім потрібні платні парковки. Віднімемо ці витрати і отримуємо: близько 90 000 рублей, або 7 500 в місяць. Ці цифри звучать вже більш реально для середнього жителя країн СНД, хоча все одно досить високі. Адже, наприклад, середня зарплата в Росії, за даними Росстату, 36 200 рублів. І це ми ще не врахували можливі штрафи, ремонт і витрати на щорічне техобслуговування.

Плюси володіння своїм авто

  • Ви не залежите від розкладу громадського транспорту.
  • Якщо ви хочете раптом поїхати кудись в позаурочний час (наприклад, вночі), вам немає потреби замовляти таксі.
  • Ви відчуваєте свободу переміщень.
  • У деяких випадках (наприклад, в певних професійних сферах) хороший автомобіль дійсно вважається важливою статусною річчю.
  • Своїм автомобілем ви можете вирішити проблему переміщення в маленьких провінційних містах або за містом (з огляду на нерозвиненого громадського транспорту або його відсутності).
  • Якщо вам терміново знадобилися гроші, автомобіль завжди можна продати.
  • У дощ, заметіль, холод і сильну спеку набагато приємніше їхати на своєму автомобілі, ніж очікувати транспорт на зупинці.
  • Детокс організму: коли ви завжди за кермом, ви перестаєте вживати алкоголь. Це, звичайно, жарт 🙂 Але пункти вище більш ніж серйозні.

Мінуси володіння своїм авто:

  • Дорожнеча вартості хорошого автомобіля.
  • Фінансові витрати на щомісячне утримання автомобіля. Те, про що ми писали вище.
  • Проблема пробок у великих містах. Іноді час шляху на машині перевищує в п'ять разів (!) Час, які ви б витратили в громадському транспорті, щоб дістатися до того ж пункту призначення.
  • Проблема зберігання машини. Залишати автомобіль на вулиці під снігом і дощем - не найкраща ідея. А купити або орендувати гараж досить затратно.

Як бачимо, питання володіння автомобілем впирається у фінансові витрати на його обслуговування. Які є альтернативи володіння своїм автомобілем, ми розповімо вам в наступній статті. А поки - ви можете оцінити, скільки особистого бюджету з'їдає ваш автомобіль. Для цього скористайтеся

Чи готові? Продовжіть рядки.

Щоб я тебе повіз

Мені не потрібно їсти овес.

Нагодуй мене бензином,

На копита дай мені шини,

І, піднявши вихором пил,

Побіжить ... (автомобіль).

Що є джерелом енергії для автомобіля? (Бензин.)

Перші автомобілі, що працюють на бензині, люди винайшли більш ста років тому.

Відкрийте підручник на с.112 (нижній малюнок). Подивіться, як виглядали старовинні автомобілі.

Чи можна зараз зустріти такі машини на дорогах. (Ні, тільки в музеях і приватних колекціях)

Так сучасні автомобілі виглядають інакше. Але як би не виглядали автомобілі, вони завжди були помічниками людини.

Подивіться на верхній малюнок с.112. Скажіть, для чого створені ці автомобілі?

Значить, всі автомобілі можна розділити на наступні групи:

(Учитель вивішує на дошку картки)

вантажні пасажирські спортивні

(5 слайд презентації.)

Подивіться на екран. Назвіть машини. (Швидка допомога, міліція, МНС, пожежна)

Ці автомобілі відносяться до групи спеціальних.

(Учитель вивішує на дошку картку «спеціальні»)

вантажні пасажирські спортивні спеціальні

Знайдіть серед моделей на виставці спеціальні автомобілі.

(Діти підходять до столу і вибирають потрібні моделі автомобілів)

Відкрийте зошит, з 46 №1. Куди поспішають ці автомобілі? Візьміть олівець і з'єднайте лініями автомобіль і місце його призначення.

(Діти виконують завдання самостійно.)

(6 слайд презентації.)

Перевіримо. Подивіться на екран.

Закрийте зошити.

Давайте трошки відпочинемо. Повторюйте за мною.

(Звучить пісня на слова С. Михалкова «Пісенька друзів» (7 слайд презентації.). Діти повторюють рухи за вчителем)

На ваших столах лежать конверти з мозаїкою. Зберіть автомобіль з частин. Працюйте в парі.

(Учитель показує малюнки із зображенням автомобілів)

Підніміть руку ті хлопці, у яких вийшов вантажний автомобіль, автобус, легковий автомобіль.

Будь-який автомобіль складається з частин. Розглянемо пристрій автомобіля. Подивіться на с. 113 підручника (верхній малюнок) і відгадайте частини автомобіля.

  1. Скажіть, що називають серцем автомобіля? (Двигун)
  1. Як називається корпус автомобіля? (Кузов)
  1. Відгадайте загадку

Брат брата жене, ніяк не наздожене. (Колеса)

  1. Ребус (фара) (8 слайд презентації.)
  1. Ребус (бублик) (9 слайд презентації.)

Яку деталь автомобіля водії часто називають бубликом? Чому? Навіщо потрібен кермо?

  1. Ще одна дуже важлива деталь автомобіля.

(10 слайд презентації.)

Вони служать для того, щоб захистити водія і пасажирів в дорозі і зберегти їхнє життя в випадки аварії. (Ремені безпеки)

Про безпеку пішоходів на дорогах ми з вами говорили багато раз. Сьогодні на уроці ми представимо себе водіями і пасажирами.

Водії, як і пішоходи, повинні дотримуватися правил дорожнього руху. Допомагають їм у цьому дорожні знаки. Назвіть їх.

(Учитель показує картки із зображенням дорожніх знаків, діти називають їх)

Молодці.

(11 слайд презентації.)

Подивіться на екран. Що ви бачите (зупинка автобуса)

Чи всі діти поводяться правильно?

(Транспорт потрібно чекати на зупинці. При цьому ні в якому разі не можна виходити на проїжджу частину! Дівчинка надходить неправильно!)

(12 слайд презентації.)

Отже, під'їхав автобус, ви зайняли свої місця.

(13 слайд презентації.)

Чи правильно поводяться діти в салоні автобуса?

(Забороняється:
- висовувати руки, ноги і голову у вікно;
- штовхатися і бігати;
- голосно розмовляти, шумно поводитися;
- стояти на сходинках біля входу;
- спиратися на двері, тому що автобус може несподівано зупинитися і відкрити їх;
- смітити.)

(14 слайд презентації.)

Про що нагадує вам наступний слайд? (Необхідно поступатися місцем людям похилого віку, інвалідам, пасажирам з дітьми.)

(15 слайд презентації.)

Хлопці, скажіть, які правила треба дотримуватися, якщо ви їдете в легковому автомобілі з татом?

(Необхідно:

  1. користуватися ременями безпеки.

забороняється:

  1. перебувати на передньому сидінні дітям до 12 років;
  2. відволікати водія;
  3. відчиняти дверцята машини, коли вона їде або чекає зелений сигнал світлофора.)

Молодці. Давайте пограємо в «Світлофор». Прошу всіх встати.

Три кольори є у світлофора.

Вони зрозумілі для шофера:

Червоне світло - проїзду немає!

Жовтий - будь готовий до шляху,

А зелене світло - кати!

(Учитель показує картки, що позначають сигнали світлофора. На червоний сигнал діти стоять, на жовтий - піднімають руки вгору, на зелений - крокують на місці.)

Гімнастика для очей

Наші очі відпочили, продовжимо роботу. Подивіться на с. 113 підручника. Як ви думаєте, чому мудра черепаха наділу протигаз? Прочитайте.

Що нового ви дізналися від мудрої черепахи?

(16 слайд презентації.)

В даний час ведуться розробки моделей електромобільного транспорту. Перші експериментальні моделі вже їздять по дорогах світу. Але їх поки мало. Може бути, серед вас є майбутні винахідники, і саме ви зробите електромобіль звичайним видом транспорту на наших дорогах. Тоді повітря в містах стане чистим та свіжим.